koncert

Irlander

koncert

Irlander

Irlander - Bilety na koncert

IRLANDER - to duet, który tworzą : Zbigniew Seyda (gitara, bouzuki i głos) z synem Pawłem grającym na skrzypcach.
Wykonują autorskie piosenki Zbigniewa oraz tradycyjne, irlandzkie utwory instrumentalne.
Zbigniew Seyda jest od 35 lat muzykiem folkowej grupy Carrantuohill, a Paweł również okazjonalnie gra z tym zespołem… i stąd właśnie Irlandia.
Swoje piosenki Zbyszek nagrał i wydał na dwóch płytach.
Płyta „Irlander” jest kontynuacją prezentacji piosenek autorskich zawartycz na pierwszej płycie "Anioły" (2012). Inspiracje czerpie z irlandzkich ballad i tradycyjnych melodii. W utworach pobrzmiewa również nuta bluesowa, tak ukochana na Śląsku. Odniesieniem do wszystkich inspiracji autora jest „motto” zapisane na płycie :

***„W starych pieśniczkach i opowieściach jeszcze starszych ludzi, Śląsk jest cudowną krainą, gdzie woda czysta a trawa zielona, ludzie uczciwi i pracowici, pełni wiary w to, że miejsce, w którym Bóg dał im żyć, jest najpiękniejszym i najszczęśliwszym miejscem na Ziemi.
Irlandia jest spełnieniem mojej tęsknoty za tą cudowną prastarą Krainą.”

Pierwsza płyta „Anioły” wydana w 2012r. Główną inspiracją i motywacją dla jej nagrania - poza, oczywistą chęcią zaprezentowania szerszemu audytorium własnej twórczości – były okrągłe rocznice w kręgu najbliższej rodziny (jubileusz małżeństwa, urodziny żony) przypadające właśnie w kwietniu 2012r. Z tych względów, na płycie dedykowanej żonie Grażynie, większość z 16 autorskich piosenek, w warstwie tekstowej zawiera wiele osobistych odniesień. Muzycznie, oprócz własnych kompozycji, w niektórych utworach zostały wykorzystane tradycyjne irlandzkie motywy ludowe, natomiast frywolnie nazwana piosenka „Tututu rututu” jest muzycznym opracowaniem tekstów Edwarda Stachury.

Kameralny klimat,świetne teksty, dobra muza...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Irlander

Fantastyczna atmosfera Miłym zaskoczeniem była możliwość zakupu kawy napoju . Minusik za brak przygotowania , gdy ktoś ma bilet niewydrukowany. Warto pomyśleć o skanowaniu biletów w czasach pandemii :) Lecz obsługa miła i na najwyższym poziomie profesjonalna . Już się cieszę na kolejne imprezy w tym miejscu . Serdecznie polecam !

Polecane z kategorii koncert