koncert

JAMROZ-Mischa Maisky

koncert

JAMROZ-Mischa Maisky

JAMROZ-Mischa Maisky - Bilety na koncert

Mischa Maisky - jest jedynym wiolonczelistą na świecie, który studiował zarówno u Mstislava Rostropovicha, jak i u Gregora Piatigorsky'ego.

Rostropovich ogłosił Maisky'ego "jednym z najwybitniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia. Jego gra łączy poezję i wyśmienitą delikatność z ogomnym temperamentem oraz znakomitą techniką".

Urodził się na Łotwie, kształcił się w Rosji, następnie wyemigrował do Izraela. Był entuzjastycznie przyjmowany w Londynie, Paryżu, Berlinie, Wiedniu, Nowym Jorku i Tokio, a także w pozostałych najważniejszych centrach muzycznych.

Uznał się za obywatela świata: "gram na włoskiej wiolonczeli za pomocą francuskich i niemieckich smyczków, używając austriackich i niemieckich strun, moja córka urodziła się we Francji, mój starszy syn w Belgii, młodszy we Włoszech, a najmłodszy w Szwajcarii; prowadzę japoński samochód, noszę szwajcarski zegarek, hinduski naszyjnik i czuję się jak w domu wszędzie tam, gdzie ludzie doceniają i lubią muzykę klasyczną".

Nagrywając wyłącznie dla Deutsche Grammophon, w ciągu ostatnich 25 lat wydał ponad 30 płyt z takimi orkiestrami, jak Filharmonicy Wiedeńscy i Berlińscy, London Symphony, Israel Philharmonic, Orchestre de Paris, Orpheus Chamber Orchestra, Chamber Orchestra of Europe i in.

Jednym ze szczytowych punktów jego kariery był rok 2000 - poświęcony przede wszystkim światowemu tournee z repertuarem Bachowskim, które uwzględniało ponad 100 koncertów. Aby wyrazić swój głęboki podziw dla tego wielkiego kompozytora, Maisky po raz trzeci nagrał Suity solowe Bacha.

Jego nagrania zyskały uznanie światowej krytyki i zostały pięciokrotnie nagrodzone prestiżową Record Academy Prize w Tokio, trzykrotnie otrzymały Echo Deutscher Schallplattenpreis, a także Grand Prix du Disque w Paryżu oraz Diapason d'Or, jak również nominacje do Grammy.

Muzyk prawdziwie światowej klasy, regularny gość większości najważniejszych festiwali międzynarodowych, współpracował z takimi dyrygentami, jak Leonard Bernstein, Charles Dutoit, Carlo Maria Giulini, Lorin Maazel, Zubin Mehta, Riccardo Muti, James Levine, Vladimir Ashkenazy, Giuseppe Sinopoli i Daniel Barenboim, występował z muzykami tego pokroju, co Martha Argerich, Radu Lupu, Nelson Freire, Evgeny Kissin, Lang Lang, Peter Serkin, Gidon Kremer, Yuri Bashmet, Vadim Repin, Maxim Vengerov, Joshua Bell, Julian Rachlin i Janine Jansen, by wymienić tylko niektórych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje JAMROZ-Mischa Maisky

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert