koncert

JEWISH MONKEYS

koncert

JEWISH MONKEYS

JEWISH MONKEYS - Bilety na koncert

JEWISH MONKEYS - żydowska odpowiedź na Monty Pythona we Wrocławiu!

Prowokacyjny anarcho - klezmer - punk z samego serca Tel-Avivu zagości już 14 marca w klubie muzycznym Stara Piwnica.

JEWISH MONKEYS, zwariowany zespół uznawany za żydowską odpowiedź na Braci Marx i Monty Pythona, swój jedyny w Polsce koncertowy show da własnie we Wrocławiu!

Porywający, lekceważący żydowski humor w najlepszym wydaniu !” - za 3satTV

Fantastyczny koncertowy zespół w duchu punka” – za Süddeutsche Zeitung

Ich styl można określić jednym zdaniem: Rock i muzyka Yiddish spotyka Braci Marx – w bardzo współczesnym stylu. Po czterech bardzo udanych trasach po Niemczech i sąsiadujących krajach, gdzie zagrali w klubach, halach koncertowych jak również w obozach dla uchodźców, są gotowi do podbicia kolejnych muzycznych scen.

Żydowskie, co ?! Tak, Żydowskie Małpy. Oni kiwają głowami i wzruszają ramionami, "Żydzi mogą nazywać tak siebie". Początkowo (w 1970 roku) dr Bojko i Jossi Reich - członkowie Chóru Synagogi we Frankfurcie, trzy dekady później wyemigrowali do Tel Awiwu, gdzie nawiązali współpracę z Gael Zaidnerem tworząc niezwykłe, prześmiewcze trio, pod kierownictwem muzycznym Rana Bagno, światowej sławy kompozytora i aranżera baletu, teatru i muzyki filmowej. Już sama nazwa – Jewish Monkeys - wskazuje ich sposób myślenia i lekceważące podejście do poprawności politycznej. Przy akompaniamencie puzonu, akordeonu, gitary elektrycznej, basu i perkusji konsekwentnie wyśmiewają korzenie wszelkiego zła, wskazując np. na ludzkość, tworząc zamieszanie ze swoim wyrafinowanym poczuciem nonsensu, specyficznym humorem i politycznie niepoprawnymi tekstami. Można bez problemu znaleźć wyraźne wpływy i podobieństwa z legendarnymi Braćmi Marx, Woody Allenem, Larry Davidem i Monty Pythonem. Ale jest też ich wyjątkowy, oryginalny, konkretnie żydowski humor. Biorąc pod włos wszelkie tabu i religijne powinności, Jewish Monkeys przeprowadzają konsekwentny, przewrotny i satyryczny atak na społeczeństwo, jego nawyki i hipokryzję, a wszystko to otoczone bałkańsko – klezmersko rockową muzyką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje JEWISH MONKEYS

Fantastyczny koncert, muzycznie + poczucie humoru + kontakt z publicznością, przetanczony w calosci, na pewno bede czekac na ich powrot:)
kanapeczka 16.03.2017 15:03

Polecane z kategorii koncert