koncert

JGJ FESTIVAL 2014 - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu

koncert

JGJ FESTIVAL 2014 - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu

JGJ FESTIVAL 2014 - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu - Bilety na koncert

JGJ FESTIVAL 2014 - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

"JGJ FESTIVAL”, to prezentacje muzyczne artystów wywodzących się z Jeleniej Góry, Mareka Napiórkowskiego, Artura Lesickiego, Macieja Obary. Trzech wybitnych muzyków, którzy obecnie tworzą czołówkę polskiej estrady jazzowej i rozrywkowej , kompozytorzy i producenci płyt.Projekt jest projektem bardzo otwartym, skierowany do szerokiego spektrum odbiorców. Każdy z trzech koncertów zróżnicowany jest pod względem wykonawczym i programowym. Można w nich usłyszeć zarówno jazz, jak i również solu, blues, czy pop.

Marek Napiórkowski

Urodzony w Jeleniej Górze, jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce. W swoim ponad 20- letnim dorobku artystycznym, nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami: Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Anna Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak ,Ewą Bem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Krzysztofem Ścierańskim.

Artur Lesicki

Urodzony w Jeleniej Górze. Od ponad 20 lat związany jest z wrocławskim i jeleniogórskim środowiskiem muzycznym. Działalność profesjonalną gitarzysta rozpoczął w 1992 roku. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a.m: Międzynarodowego Konkursu Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors92", Międzynarodowego Festiwalu Jazz Fair'94. W latach 1995-1998 współpracował z Krystyną Prońko. Muzyk jest także jednym z czołowych liderów zespołu "Funky Groove", który przez czytelników" Jazz Forum" został nazwany najlepszym jazzowym zespołem elektrycznym 2003 i 2004r.

Maciej Obara

Urodzony w Jeleniej Górze. Jeden z najzdolniejszych, najbardziej ambitnych i świadomych muzyków młodego pokolenia. Tomasza Stańko odkrył go przed paroma laty, i od razu zaprosił do tworzenia wspólnych projektów. Obara osiągnął w muzyce coś co najcenniejsze, tz .rozpoznawalne brzmienie. Jego Trio po trzech latach współpracy zdobyło III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej "Jazz Krokus Festiwal”( 2006 ), I nagrodę na Festivalu "Zadymka Jazzowa" w 2007r. Również w 2007 roku został zaproszony przez światowej sławy saksofonistę z USA- Antoine Roney'a do wspólnej trasy koncertowej po Polsce.

Wszystkie koncerty odbywają się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

JGJ FESTIVAL -Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu:

29.10.2014r. godz. 19.00
Marek Napiórkowski, Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński

08.11.2014r. godz. 19.00
Dorota Miśkiewicz, Artur Lesicki, Paweł Tomaszewski, Patryk Stachura, Sebastian Frankiewicz

09.11.2014r.. godz. 19.00
Maciej Obara, Tom Arthurs, Dominik Wania

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Ambrozja dla ducha, balsam dla ciała.
Super koncert, Pani Miśkiewicz ( jak i muzycy) rewelacyjni
Doskonały występ:), świetny kontakt z publicznością i poczucie humoru, nawet brak akompaniamentu zespołu nie przeszkodził w drugim bisie, pokazując możliwości wokalistki. Profesjonalizm wykonawców nie budzi żadnych wątpliwości. Czekamy na następny koncert:).
Wydarzenie na wysokim poziomie, sympatyczni wykonawcy, sala filharmonii jest wspaniałym miejscem. Dorota Miśkiewicz wspaniała
Jak zwykle świetna, żywiołowa gra Marka Napiórkowskiego w połączeniu z z doświadczeniem i wrażliwością jego starszych ( ciągle młodych ) kolegów myzyków stworzyła niezapomnianą i niepowtarzalną atmosferę tego wieczoru.
Świetna muza, fantastyczne wykonanie, super atmosfera.
fantastyczne , uczta dla duszy i ciała
Cudowny koncert cudowna muzyka

Polecane