koncert JGJ FESTIWAL - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu

JGJ FESTIVAL - Artur Lesicki, Sławek Uniatowski

koncert JGJ FESTIWAL - Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu

JGJ FESTIVAL - Artur Lesicki, Sławek Uniatowski

JGJ FESTIVAL - Artur Lesicki, Sławek Uniatowski - Bilety na koncert

Sławek Uniatowski (wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista) urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu.
Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach.
Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory „Wymyśliłem ciebie” Andrzeja Zauchy oraz „This Never Happened Before” Paula McCartneya.
W 2011 roku wziął udział w projekcie „Poland Why Not”, z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii.
W 2012 roku wraz z Poet’s Corner nagrał singiel „Angel in my arms”.
W 2014 roku podczas koncertu „Grzegorz z Ciechowski. Spotkanie z legendą” zaśpiewał utwór „Tak… Tak… To ja” z repertuaru Obywatela G.C. przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.
W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald, m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
W 2016 roku uświetnił koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce. Zaśpiewał tam wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem przy akompaniamencie Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Koncert wydano na albumie „Koncerty w Trójce vol. 20 – Frank Sinatra 100-lecie urodzin”.
6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu z okazji obchodów 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Indonezję zorganizowanych w Warszawie przez Ambasadę Indonezji.
25 września 2016 roku w Filharmonii w Szczecinie przedpremierowo zaprezentował materiał z autorskiego albumu „Metamorphosis” rozpisany na orkiestrę symfoniczną i zaaranżowany przez Daniela Nosewicza.
Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.
23 maja 2018 roku ukazał się album „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego.
W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór z „5 rano” z albumu „Metamorphosis” oraz w koncercie „Piosenka ci nie da zapomnieć”.

ARTUR LESICKI
Gitarzysta, kompozytor – nominowany do nagrody Fryderyk 2016 (album Napiórkowski – LesickiCeluloid). Uprawia różne gatunki muzyki, głównie jazz. W swoim dorobku ma około czterdziestu płyt. W pięciu z nich występuje jako lider, a pozostałe stanowią autorskie propozycje gitarzysty. Wraz z Markiem Napiórkowskim prowadził czołową polską grupę Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszy zespołu jazzu elektrycznego 2003 i 2004 roku. Pierwszy album zespołu wydany przez światowy koncern PolyGram (obecnie Universal), niedługo po polskiej premierze został umieszczony w światowym katalogu firmy. Płytę własnej grupy – Artur Lesicki Acoustic Harmony An Unbelievable Silence uznano za najlepsze wydawnictwo jazzowe 2004 roku miesięcznika Gitara i Bas. Artur Lesicki współpracował m.in. z: Funky Groove (lider), Acoustic Harmony (lider), Krzysztof Kiljański (kierownik muzyczny zespołu), Gordon Haskell, Dorota Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Katarzyna Groniec, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, orkiestry: Tomka Szymusia, Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby. Występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych, a także wielokrotnie za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Rosji, Niemczech czy Holandii. Jako muzyk sesyjny nagrywał muzykę teatralną oraz filmową, m.in.: uhonorowaną wieloma nagrodami ścieżkę dźwiękową Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza, big-bandowe standardy w filmie J. Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, muzykę do obrazów Waldemara Krzystka, czy kompozycje teatralne Leszka Możdżera. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych m.in.: Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd, jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy i Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
Wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Podczas swojego ponad 25 letniego doświadczenia pedagogicznego (m.in. we Wrocławskiej Szkole Jazzu Z. Czwojdy) miał swój udział w wychowaniu całej rzeszy znakomicie funkcjonujących na profesjonalnym rynku muzycznym gitarzystów. Wieloletni wykładowca warsztatów jazzowych w Puławach, Blues nad Bobrem i wielu innych. Autor cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych – dwuczęściowej szkoły gitarowej DVD Rzemiosło i sztuka oraz książki poświęconej grze akordowej Jak oni to robią. Twórca autorskich programów nauczania gitary jazzowej, brał udział jako ekspert w pracach CEA.

Skład zespołu:
Sławek Uniatowski – vocal
Artur Lesicki -gitary
Patryk Stachura -git. Basowa
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Rafał Stępień - fortepian, instr.klawiszowe

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje JGJ FESTIVAL - Artur Lesicki, Sławek Uniatowski

Wspaniały koncert!! Zespół zgrany. Zabawne wstępy przed każdym utworem:) Podwójne bisowanie , dzięki którym mogliśmy posłuchać również utworów Pana Zbyszka Wodeckiego. Pan Sławek znieczulił mnie swym głosem na resztę wieczoru. Miło. że była możliwość kupna płyty z autografem + wspólna fotka!! D Z I Ę K U J Ę
jestem zachwycona
Świetny koncert. Panowie pokazali kawał dobrego grania. Sławek Uniatowski klasa. Teatr po remoncie wygląda świetnie.
Koncert był świetny, wolałabym, żeby byl bez wokalisty
Wspaniala muzyka. Slowa piosenek, zagluszne przez muzyke- slabo slyszalny p. Slawek Uniatowski ( siedzialam na parterze) a przyszlam na koncert posluchac Jego przepieknego glosu
Wspaniała akustyka.
Bardzo nierówny występ. Źle nagłośniony. Siedząc w drugim rzędzie nie słyszałam wokalu, za to bardzo wyraźnie gitarę. Momentami świetnie, momentami sprawiał wrażenie, jakby muzycy pierwszy raz grali coś razem. To chyba wszystko kwestia problemów technicznych. Szkoda :(

Polecane z kategorii koncert