koncert

Jacek Kleyff & Małgorzata Makowska - Jedyny taki koncert..

koncert

Jacek Kleyff & Małgorzata Makowska - Jedyny taki koncert..

Jacek Kleyff & Małgorzata Makowska - Jedyny taki koncert.. - Bilety na koncert

JACEK KLEYFF - wolny twórca piosenek i obrazów oraz - jak sam o sobie mówi - rzemieślnik precyzji słowa w danym wzruszającym momencie życia ... i tworzenia muzyki.
W latach 1971-1976 współtworzył z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim teatrzyk Salon Niezależnych (3 Trójzęby Neptuna na Famach, Złota Szpilka Opole’72).
Współzałożyciel Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), która wygrała pierwszy Przystanek Woodstock Jerzego Owsiaka w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim, i z którą to występuje od ponad trzydziestu lat do dziś dnia.
MAŁGORZATA MAKOWSKA - folklorystka, śpiewaczka, muzykantka (gra na tradycyjnych polskich instrumentach tj. harmonia pedałowa, skrzypce, bębenek, basy), dwukrotna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego (2008 i 2016), stypendystka Ministra Kultury (2017).
Laureatka ogólnopolskich konkursów związanych z muzyką tradycyjną m. in. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej - II nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych (2017), Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu - II nagroda w kategorii solistów śpiewaków (2014), Festiwal „Nowa Tradycja” Polskiego Radia - I miejsce z zespołem Dautenis (2005) i Grand Prix z zespołem Poszukiwacze Zaginionego Rulonu (2012). Instruktorka śpiewu dla zespołów ludowych na Suwalszczyźnie, organizatorka potańcówek w „dawnym stylu”. Dokumentalistka tradycji lokalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jacek Kleyff & Małgorzata Makowska - Jedyny taki koncert..

rewelacja!
Jacek Kleyff i Małgosia Makowska to duet tak cudny, że nic dodać nic ująć. Koncert kameralny i na wyciągnięcie ręki taki jak lubię i cenię 🙂
Wspaniały koncert w kameralnym klubie. Klimat piosenek Jacka i jego profesjonalizm i Małgosia, utalentowana artystka.
Darek 09.06.2019 10:56
Jacek w bardzo dobrej formie. Małgosia dodała kolorytu koncertowi. Bardzo dobrze się bawiliśmy.
marekC 09.06.2019 09:19

Polecane z kategorii koncert