Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Andrzejkowe Show - Jaka jesteś, Ewo

koncert

Andrzejkowe Show - Jaka jesteś, Ewo

Andrzejkowe Show - Jaka jesteś, Ewo - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Agencja Artystyczna CODA zaprasza 30 listopada o godz. 19:00 do Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej na ANDRZEJKOWE SHOW zat. „JAKA JESTEŚ EWO”.
Od wieków postacie kobiece opisywane są w literaturze, kreślone przez malarzy, obecne są także w muzyce wszystkich stylów i gatunków. W ANDRZEJKOWYM SHOW „JAKA JESTEŚ EWO” portrety kobiet malowane muzyką przedstawiać będą :Jolanta Bobras - sopran, Agnieszka Greinert -vocal, Anna Kutkowska – Kass – sopran koloraturowy, Anna Spychalska- vocal, i Romuald Spychalski – tenor z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego pod kierunkiem pianisty Marcina Janiszewskiego. W składzie zespołu: Kamil Zawadzki – skrzypce, Jacek Delong-klarnet i saksofon, Sylwester Masłoń-kontrabas, Andrzej Delong – perkusja. Prowadzenie koncertu- Krystyna Pietranek-Kulis
Koncert prezentować będzie w swej treści różnorodność typów niewieścich. Będą m. in.: kobiety groźne i demoniczne, wesołe, piękne i frywolne bohaterki operetek, kobiety, które dążą za wszelką cenę do małżeństwa albo do romansu opisywane przez poetów i satyryków międzywojennych kabaretów, a także kobiety wierne i oddane, szczęśliwe i nieszczęśliwe, którym los dawał i odbierał miłość obecne w światowych standardach muzyki pop. Instrumentaliści popisywać się będą improwizacjami na różne tematy oraz w wirtuozowskich utworach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Andrzejkowe Show - Jaka jesteś, Ewo

Kobieta jest zmienna, dziwna, kobieta często sama siebie nie rozumie. Piękny koncert o kobietach prowadzą same właśnie kobiety przy akompaniamencie mężczyzn i silny, męski tenor. Jakie to prawdziwe i życiowe jednocześnie. Artyści zabierają do różnych epok, słychać arie, ballady, piosenki z kabaretu, pojawia się muzyka współczesna. A to wszystko na bardzo wysokim poziomie artystycznym cudnie ubrane w cekiny, koronki i jedwabie. W zasadzie na tytułowe Jaka jesteś Ewo? trudno znaleźć odpowiedź. Warto wybrać się do Filharmonii by zastanowić się bliżej nad kobiecą natura. W końcu "babę zesłał Bóg" , którą " I will always love you".
Cicha 01.12.2022 09:43

Polecane z kategorii koncert