Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love

koncert

Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love

Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jan Emil Młynarski śpiewa i gra dawne warszawskie piosenki, dba o dziedzictwo ojca jako muzyk i producent, daje koncerty na perkusję solo, występuje w najbardziej wymyślnych zespołach. Jan Młynarski to jedna z najbardziej zajętych postaci w polskim światku muzycznym. Urodził się w 1979 roku w Warszawie. Jest synem wybitnego poety, tekściarza i piosenkarza Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Emil Młynarski, skrzypek wirtuoz, kompozytor, rektor Akademii Muzycznej, a przede wszystkim współtwórca Filharmonii Narodowej w Warszawie, był dla Jana Emila stryjecznym pradziadkiem.

"Przez całe moje dzieciństwo ojciec stukał na maszynie i odtwarzał na starym kaseciaku kolejny podkład dostarczony przez kompozytora. Chyba większy wpływ wywarła na mnie jednak mama, do której przychodzili studenci na lekcje interpretacji piosenki oraz dykcji" – wspominał Jan Emil Młynarski w Polskim Radiu.

Uczył się w Akademii Muzycznej w Katowicach, w 2006 roku ukończył prestiżową szkołę Drummers Collective w Nowym Jorku. Dziś, po pierwsze, daje kapitalne koncerty solo z perkusją i elektroniką, po drugie, jest ambasadorem dawnej warszawskiej piosenki jako wokalista i gitarzysta, a po trzecie, bębni w niezliczonych zespołach z pogranicza jazzu i muzyki elektronicznej.

Duet Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark pracuje razem w przyspieszonym tempie od 2002 roku i od tego czasu wydał siedem albumów z wyjątkową i szeroką muzyką improwizowaną. Choć obaj pracowali w wielu uznanych przez krytykę grupach - od Peter Brötzmann Chicago Tentet, Lean Left (z Terrie Hessels i Andy Moor z The Ex) po Double Tandem (z holenderskim saksofonistą, Abem Baarsem) - od kilkunastu lat wciąż wracają do swojego duetu, ponieważ pozostaje on kluczowy dla ich twórczości.

Nilssen-Love i Vandermark rozpoczęli współpracę, gdy nagrali swój pierwszy album, Dual Pleasure, dla wytwórni Smalltown Supersound. Niedługo potem zagrali swój pierwszy koncert na Molde International Jazz Festival. Od tego czasu co roku występują na arenie międzynarodowej - w Europie, Ameryce Północnej i Japonii. Ich podejście do kontekstu duetu jest dzikie w swojej intensywności, łącząc ekstremalną prędkość rytmiczną z formalną dekonstrukcją i ponownym montażem, oraz swobodą korzystania z każdego gatunku w dowolnym czasie. Pod wieloma względami Nilssen-Love i Vandermark są bardziej otwarci w tym ustawieniu niż w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której grają, tworząc unikalne podejście do muzyki improwizowanej, które jest porywające zarówno dla swoich pomysłów, jak i wykonania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love


Jak działają recenzje?
Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love - są doskonali, serdecznie dziękuję, że pojawiają się we Wrocławiu. Jan Emil Młynarski - nie śmiem oceniać, gusta.
PRU 12.06.2023 11:20
Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love
Wrocław, 10.06.2023
OPT Działkowa
Organizacja - wszystko ok. Duet- zaskakujący świetny. Młynarski - za długi
11.06.2023 09:05
Jan Emil Młynarski, Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love
Wrocław, 10.06.2023
OPT Działkowa

Polecane z kategorii koncert