koncert

Jan Trebunia-Tutka

koncert

Jan Trebunia-Tutka

Jan Trebunia-Tutka - Bilety na koncert

Jan Trebunia-Tutka pochodzi z rodziny, która znana jest (nie tylko w kraju) ze swoich artystycznych dokonań w dziedzinie muzyki, malarstwa, dbałości o tradycję Podhala, o wartości ważne dla Polaków.

Jan, jak każdy z członków rodziny, wyróżnia się talentem, jest mistrzem altówki i wokalistą o niezwykłej barwie głosu. Komponuje, pisze teksty, a przy tym, stając na scenie w pozycji lidera, przykuwa uwagę swoją osobowością i wizerunkiem.

Tworzy, grając długo z zespołem rodzinnym Trebunie-Tutki oraz z zespołem Jazgot, ale zaistniał wyraźnie i solowo współpracując z Mirosławem Kowalikiem – autorem tekstów, muzyki, producentem muzycznym i jednocześnie basistą - członkiem zespołu Raz Dwa Trzy.

Współpracę obydwu artystów rozpoczęła praca przy płycie zespołu Tabasco Club „Betlejemska Nowina”. To muzyczne spotkanie zaowocowało albumem „Góry w sercu” z 2010 roku. Kolejno były: wydana w 2011 roku płyta o tematyce świątecznej „Święta z Jazgotem” zespołu Jazgot, którego Jan Trebunia jest członkiem; muzyczno -słowno – graficzna kompilacja „Kiedy Bóg się rodzi” (2011), „Muzyko, siłę daj” zespołu Jazgot (2013).

Historia współpracy Jana Trebuni-Tutki z Mirosławem Kowalikiem i zespołem Jazgot nie kończy się na wymienionych produkcjach, wciąż ewoluuje i tym razem powstaje projekt przy udziale znakomitej orkiestry rozrywkowej eM Band. W skład tej trzynastoosobowej orkiestry, która posiada wyjątkowo rozległy gatunkowo repertuar, wchodzą profesjonalni muzycy, absolwenci oraz wykładowcy Akademii Muzycznych. To zespół, który gra z wyjątkowym rozmachem, grali dotąd z Leszkiem Możdżerem, Markiem Bałatą, Ewą Urygą, czy Basią Trzetrzelewską.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jan Trebunia-Tutka

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert