koncert

Jazz w Teatrze - Maciek Pysz & Danielle di Bonaventura

koncert

Jazz w Teatrze - Maciek Pysz & Danielle di Bonaventura

Jazz w Teatrze - Maciek Pysz & Danielle di Bonaventura - Bilety na koncert

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Wystąpią: Maciek Pysz - gitara i Daniele di Bonaventura - bandoneon/fortepian. W tej ekscytującej nowej współpracy Maciek Pysz i Daniele di Bonaventura odkrywają wyjątkowy świat dźwiękowy bandoneonu i gitary akustycznej. Jest to specjalne spotkanie dwóch muzycznych światów i kultur ciągnących inspiracje z jazzu, świata, muzyki ludowej i klasycznej. Obaj kompozytorzy reinterpretują istniejący, własny materiał oraz eksplorują muzykę innych kompozytorów, takich jak Ralph Towner. Charakterystyczne spotkanie tych dwóch instrumentów pozwala wykonawcom skupić się na przestrzeni, której dostarcza brak sekcji rytmicznej. Słuchacze mogą spodziewać się intymnej, szczerej i energicznej muzyki granej z przekonaniem i rozmachem. W październiku 2017 r. ukazał się ich debiutancki "Coming Home" wydany przez włoską wytwórnię Caligola Records.

Pochodzący z Rybnika Maciek Pysz, to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego lirycznego frazowania, a także pomysłowych kompozycji filmowych. Występował z wieloma wspaniałymi muzykami takimi jak Tim Garland, Francois Arnaud czy Daniele di Bonaventura – z którym to fantastycznym bandeonistą wystąpi w Gliwicach. Artysta grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech.

Daniele di Bonaventura, pojawia się na drugim albumie Pysza – „A Journey”. Ten album, wydany przez Dot Time Records, zebrał znakomite opinie. Daniele di Bonaventura urodził się we Włoszech (Fermo, Marche) i jest kompozytorem, aranżerem, pianistą i bandoneonistą. Od początku swojej muzycznej kariery zafascynowany był muzyczną improwizacją. Studiował muzykę klasyczną od ósmego roku życia, uczył się gry na fortepianie, wiolonczeli, ale również dyrygowania orkiestrą. Zakres jego aktywności muzycznych rozciąga się od muzyki klasycznej aż po muzykę współczesną, poprzez jazz, tango, muzykę świata i teatr, kino oraz taniec.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jazz w Teatrze - Maciek Pysz & Danielle di Bonaventura

Dziękuję za wspaniałą atmosferę oraz niezapomniane doznania muzyczne.
Jestem zachwycony tym co zaprezentowali na scenie obydwaj artyści i już nie mogę się doczekać kolejnego występu tego duetu. Podziękowania dla organizatora koncertu.
Prawdziwi czarodzieje nastroju i dźwięków. Organizacja koncertu OK
Bardzo dobry koncert

Polecane z kategorii koncert