koncert

Jazz w Teatrze: New Bone - "Longing"

koncert

Jazz w Teatrze: New Bone - "Longing"

Jazz w Teatrze: New Bone - "Longing" - Bilety na koncert

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków, który pięcioma (w tym trzema autorskimi) płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym.
O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.

Zespół występuje w składzie:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

NOWA PŁYTA "LONGING"

Już w grudniu 2019r. zespół Tomasza Kudyka wszedł do studia, aby nagrać kolejną, już szóstą płytę w dorobku zespołu. Przewidywana premiera tego albumu to pierwsza połowa 2020r. Tym razem lider New Bone dedykuje ten album swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra. Do udziału w sesji nagraniowej zostali zaproszeni wyjątkowi muzycy, oprócz podstawowego składu kwintetu: Tomasz Kudyk - trąbka, Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy, Dominik Wania - fortepian, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja, na puzonie zagra Grzegorz Nagórski, a na instrumentach perkusyjnych Jan Pilch. Na płycie znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka zaaranżowane na sekstet jazzowy oraz jedna kompozycja Jana Kudyka w specjalnej aranżacji Wojtka Groborza. Słuchając kompozycji lidera New Bone z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji.

Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki wykształconego w połowie ubiegłego wieku. Tomasz Kudyk chciałby poprzez tą płytę, a przede wszystkim muzykę, która zostanie zarejestrowana w studio S4 w Warszawie, wyrazić swoją wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracją i autorytetem. „To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to co On …” – wspomina lider New Bone. Projekt zostanie w dużej części dofinansowany z ramienia Urzędu Miasta Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jazz w Teatrze: New Bone - "Longing"

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert