koncert

Jazz w Teatrze - Przemysław Strączek Quartet – Fig Tree

koncert

Jazz w Teatrze - Przemysław Strączek Quartet – Fig Tree

Jazz w Teatrze - Przemysław Strączek Quartet – Fig Tree - Bilety na koncert

Przemysław Strączek Quartet - koncert promujący płytę Fig Tree

Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Muzyka zawarta na płycie charakteryzują się współczesnym podejściem do brzmienia kwartetu z wykorzystaniem kolorystyki instrumentalnej, sonorystyki. W utworach można znaleźć odniesienie do różnych dokonań muzyki jazzowej, w tym także polskiej szkoły jazzowej, od jazzu modalnego poprzez free jazz i współczesnej harmonii. Elementy tych gatunków przefiltrowywane są przez osobę autora oddając jego postrzeganie dzisiejszej muzyki przez pryzmat gitary jako instrumentu akompaniującego i solowego. Oprócz lidera w nagraniach udział wzięli muzycy: Marcin Kaletka grający na saksofonie sopranowym i tenorowym, włoski kontrabasista Francesco Angiuli oraz perkusista Patryk Dobosz. Ważnym atutem albumu jest uchwycenie pewnej relacji artystów podczas sesji nagraniowej. Interakcja, intuicja oraz fantazja muzyczna członków kwartetu nadaje krążkowi niepowtarzalny klimat.

Płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq Studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem. Skład zespołu: Przemysław Strączek - gitara, kompozycje, Marcin Kaletka - saksofon sopranowy i tenorowy, Piotr Narajowski - kontrabas, Patryk Dobosz - perkusja
Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Od dziesięciu lat tworzy międzynarodowe projekty jako lider z muzykami z różnych kontynentów (Europy, Azji i Ameryki Łacińskej) Współpracował i koncertuje z wybitnymi muzykami m.in. Januszem Muniakiem, Xu Fengxia oraz Andy Sheppardem. Autor sześciu płyt. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji.
www.przemekstraczek.com

Marcin Kaletka – saksofonista, kompozytor oraz pedagog, absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą takich jak m.in.: I nagroda oraz wyróżnienie indywidualne na międzynarodowym konkursie „Jazz Juniors” Kraków, 2006; II nagroda indywidualna na konkursie „Jazz nad Odrą” Wrocław, 2007; I miejsce na „Bielskiej Zadymce Jazzowej” Bielsko-Biała, 2008; I nagroda oraz wyróżnienie indywidualne na „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008; I nagroda na konkursie „Krokus Jazz Festiwal” Jelenia Góra, 2008; Nagroda indywidualna na „Konkursie Standardów Jazzowych” Siedlce 2008; II miejsce na międzynarodowym konkursie „Zmagania Jazzowe” Szczecin, 2008; I nagroda na „Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych” Gdynia, 2009; I nagroda oraz nagroda publiczności na „Getxo Jazz Festival”, Hiszpania, 2010 oraz II nagroda na międzynarodowym konkursie „Jazz Hoeilaart”, Belgia 2010. Od 2014 roku wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Marcin aktualnie współpracuje ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak m.in: Piotr Wojtasik, Eryk Kulm, Aga Zaryan czy Piotr Wyleżoł.

Patryk Dobosz - „Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” - Randy Brecker. Laureat wielu konkursów jazzowych: I Nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008); I Nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym” w Opolu (2008);Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS” (2009); I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011). Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Piotr Narajowski - kontrabasista, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu kierunku „Gitara Basowa” w klasie prof. Tomasza Grabowego oraz kierunku „Kontrabas Jazzowy” u prof. Macieja Garbowskiego. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie pfor. Adama Kowalewskiego. Osiągnięcia rok 2017: III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Jazz nad Odrą – Indywidualność Jazzowa” w roku 2017 wraz z zespołem Łukasz Kokoszko Collective, laureat I nagrody z zespołem Marcin Pater Trio w prestiżowym konkursie Jazz Juniors w Krakowie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jazz w Teatrze - Przemysław Strączek Quartet – Fig Tree

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert