koncert
Jerzy Małek International Quintet – Nussbaum, Middelton, Wasilewski, Kurkiewicz

koncert

Jerzy Małek International Quintet – Nussbaum, Middelton, Wasilewski, Kurkiewicz

Jerzy Małek International Quintet – Nussbaum, Middelton, Wasilewski, Kurkiewicz

Jerzy Małek International Quintet – Nussbaum, Middelton, Wasilewski, Kurkiewicz - Warszawa - bilety na koncert

Jerzy Małek International Quintet to wyjątkowy projekt trębacza w którym biorą specjalni  goście specjalni z USA  legendarny perkusista Adam Nussbaum (Sonny Rollins, Michael Brecker, Dave Liebman, Gary Burton, Toots Thielemans), saksofonista Andy Middleton (Ralph Towner, Dave Holland, Kenny Wheeler) oraz czołowi polscy muzycy pianista Marcin Wasilewski (Tomasz Stańko, Arild Andersen, Manu Katche) basista Sławomir Kurkiewicz (Tomasz Stańko, Piotr Wojtasik)

Podczas koncertu usłyszymy głównie kompozycje lidera a także utwory Adama Nussbauma i Andy’ego Middletona. Repertuar łączy w sobie bogatą melodykę i wysublimowaną harmonię z nowymi trendami. Innowacją stają się rytmy łączące jazz  z  współczesną muzyką począwszy od sceny alternatywnej aż po pop. Jerzy Małek będąc twórcą nowego materiału muzycznego,  nie "zdradza" dotychczasowych idei jazzowych jako najwyższej wartości we współczesnej muzyce improwizowanej. Daje pełną wolność interpretacji swoich kompozycji muzykom których zaprosił do współpracy zwłaszcza w zakresie  niczym nie skrępowanej improwizacji.  Czyni to z pełną premedytacją ponieważ zaprosił do współpracy wielkie indywidualności.

Najnowszy projekt Jerzego Małka jest wydarzeniem wyjątkowym na polskim rynku aspirującym do wydarzeń tego typu w Europie zachodniej oraz USA zarówno ze względu na poziom artystyczny jak i koncepcję artystyczną.

 

JERZY MAŁEK

Trębacz, kompozytor, producent muzyczny oraz wykładowca akademicki, pracujący na Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytecie muzycznym im. Fryderyka Chopina W warszawie.  Urodzony w Elblągu w 1978 roku zaczął uczyć się na trąbce w wieku 13 lat grając w lokalnej orkiestrze dętej. Następnie rozwijał swój talent w toku edukacji klasycznej w Liceum Muzycznym w Elblągu a potem na studiach w Katowickiej Akademii Muzycznej które ukończył z wyróżnieniem.

Jerzy Małek jest laureatem wielu nagród i wyróżnień zarówno w roli sidemana jak i  kompozytora. Należą do nich między innymi: Grand Prix na Jazz and Blues Musical Contest in Gdynia 1998, International  Jazz Contest Katowice 2000, "Key to the Carrer" podczas Pomorskiej Jesieni Jazzowej 1999, Grand Prix na  Jazz Juniors 1999 gdzie uznany został za najlepszego solistę i kompozytora. Jerzy zdobył prestiżowe trzecie miejsce  w międzynarodowym  konkursie Jazz  Struggle 2004 w którym udział wzięli muzycy z całej  Europy a zdobywcą pierwszej nagrody został nominowany do nagrody Grammy amerykański trębacz Keyon Harrold.

Większość nagród i wyróżnień była wynikiem licznych konfrontacji jeszcze w czasie studiów muzycznych, jednak na rozpoznawalność Jerzy zapracował sobie kształtowaniem  własnego indywidualnego stylu gry oraz współpracą z ikonami jazzu polskiego takimi jak: Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Staszek Soyka, Janusz Skowron, Krzysztof Herdzin, Eryk Kulm, Jarek Śmietana, Cezary Konrad, Michał Tokaj, Hanna Banaszak, Henryk Miśkiewicz, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Michał Miśkiewicz, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Michał Barański i wielu innych.

Międzynarodowe uznanie zyskał dzięki współpracy z takimi artystami jak: Maria Schneider, Gary Bartz, Billy Harper, Ed Cherry, Al Mcdowell, Femi Temowo,Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Ziw Rawitz, lucas Pino, Troy Miller, Mircea Tiberian, Andy Middleton i wielu innych.

Przez prawie 20 lat Jerzy jest także twórcą swojej własnej muzyki którą wykonuje na żywo podczas koncertów. Jego kompozycje zarejestrowane zostały w formie nagrań które od razu znalazły uznanie wśród fanów i krytyki.  Począwszy od albumu "BY FIVE"  2000 wydanego przez Jazz Forum Records, przez  "GIFT" 2002 dla Not Two Records,  "SPIRIT OF THE TIME" 2005 Jm Records, "BOP BEAT" 2006 Fonografika ,  "AIR"  2011 Universal Music, aż po "STALGIA"  2015  I   "FOREVELLE"  2017 wydane przez  firmę fonograficzną Kayax.

Oprócz działalności jazzowej Jerzy Małek ma na swoim koncie bogate doświadczenie w tworzeniu muzyki do teatru i filmów czego najlepszymi przykładami są ścieżki dźwiękowe do filmów  "Huragan" 1928, czy "Głupiec tu był" 1915 zamówione na potrzeby festiwalu "Silent Movies Festival”.  A także muzyka do obrazu   "Powroty" według "Scen z życia małżeńskiego" Ingmara Bergmana wyreżyserowanego przez znakomitego polskiego reżysera  Arka Bartosiaka.

Pomimo młodego jeszcze wieku Jerzy Małek został już doceniony za całokształt działalności artystycznej zdobywając nominacje do nagrody Fryderyk 2012 aż w dwóch kategoriach: "Najlepszy kompozytor jazzowy" i  "Jazzowy muzyk roku " .

 

JERZY MAŁEK INTERNATIONAL QUINTET:

JERZY MAŁEK   TRUMPET,FLUGELHORN (PL)

FEAT.

ANDY MIDDLETON   TENOR,SOPRANO SAX  (USA)

MARCIN WASILEWSKI  PIANO (PL)

SŁAWOMIR KURKIEWICZ   BASS  (PL)

AND ADAM NUSSBAUM  DRUMS  (USA)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Wybitne wydarzenie muzyczne głównego nurtu jazzu. Polecam wszystkim słuchaczom i publiczności cały skład.
Kuba Sienkiewicz 13.07.2018 20:23
brilliant! Adam Nussbaum is a beast!
Super występ!!!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Po ogromnym sukcesie pierwszej i drugiej edycji „Koncert Muzyki Filmowej”, już w tym roku trzecia edycja tej niezwykłej produkcji koncertowej, gdzie będzie 30 nowych utworów, Multimedia oraz tancerze. Jeszcze większa scena, jeszcze więcej efektów specjalnych, jeszcze więcej artystów. Znamy już nazwiska wszystkich Artystów, którzy wezmą udział w 3. Koncert Muzyki Filmowej. Na scenie usłyszymy takie gwizdy jak: Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Kasia Cerekwicka, Agata Nizińska, Kasia Moś, Tomasz Tomson Lach, Grzegorz Hyży, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Beata Kozidrak – Gość Specjalny oraz Polską Orkiestraę Muzyki Filmowej, pod batu
17.02.2019, 19:00 Hala Globus
22.02.2019, 19:00 Hala Urania
03.03.2019, 19:00 Hala Arena
22.03.2019, 19:00 Spodek
(76)
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w październiku i listopadzie w sześciu miastach Polski. Bilety na koncert TRIBUTE TO... już w sprzedaży! Koncerty Tribute to... są wyjątkowym projektem muzycznym, będacym hołdem dla takich artystów jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon. Do współpracy nad tym projektem zzostali zaproszeni znakomici polscy artyści: Janusz Radek, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Tatiana Okupnik, Krzysztof Cugowski, Kasia Moś, Tomasz Tomson Lach, Baron, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska. Wydarzenie poprowadzą Edyta Herbuś i Piotr Polk
06.10.2019, 20:00 Hala Globus
11.10.2019, 19:00 Hala Urania
18.10.2019, 19:00 Gdynia Arena
27.10.2019, 19:00 Spodek
(81)
Podczas gali usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pię
(80)
10 TENORÓW przynoszą miłość do Polski w 2019r. Trasa koncertowa 10 utalentowanych wokalistów gwarantuje pasję i uśmiech na twarzy. Najbardziej ekscytująca grupa wokalna 10 TENORÓW zaśpiewa dosłownie wszystko – od najlepszych piosenek romantyczny pop, ballad rockowych po utwory ludowe aż do arii operowej. Nic dziwnego – jest ich aż DZIESIĘCIU, więc i repertuar szeroki i możliwości znaczące. Ale to przecież nie jest cała prawda o 10 Tenorach z Polski i Ukrainy – ważnym elementem jest perfekcja z jaką wykonują muzykę, oraz skala talentu, który pozwala na sięganie równocześnie do twórczości Johanna Straussa i Leonarda Cohena. Jakie są rezultaty
09.03.2019, 19:00 Aula UMK
(178)
Michał Szpak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Finalista programu X-Factor i juror The Voice of Poland wyrusza w trasę "Dreamer Tour", podczas której promować będzie najnowszą płytę.Single, które do tej pory się ukazały - między innymi "Don't Poison Your Heart" i "King of the Season" są zaledwie namiastką tego, co wydarzy się na koncertach.Album, który miał premierę 7 września 2018 roku, według słów samego artysty oddaje jego sentyment do muzyki lat 80 i 90, możemy więc spodziewać się kompilacji rocka, bluesa, jazzu i popu. Trasa koncertowa rusza 13 października - zapraszamy na kon
Podziel się swoją opinią o stronie