koncert

Joanna Lewandowska - Niebo dla złodziejek

koncert

Joanna Lewandowska - Niebo dla złodziejek

Joanna Lewandowska - Niebo dla złodziejek - Bilety na koncert

Płyta „Niebo dla Złodziejek” to piosenki kradzione i nowe, spaja ona dwa, zdawałoby się odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego tekstu. POJAZZJA - mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Tak o śpiewie Joanny wyraził się Bjarne Søltoft jeden z najważniejszych norweskich dziennikarzy jazzowych, JAZZNYTT: Ona "chucha" na dźwięki, ale i osiąga kulminację w najpiękniejszym pierwotnym krzyku, jaki kiedykolwiek dobył się z ludzkich trzewi.

Joannie towarzyszyć będzie Paweł Stankiewicz – wirtuoz gitary i kompozytor.

JOANNA LEWANDOWSKA - jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.

Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. Skarga Jerozolimy.

NAGRANIE PŁYTY to podsumowanie pracy artystycznej Joanny na scenie. Tytuł koncertu powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia – Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: „złodziejka piosenek”. Ona sama potwierdza, że wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Spaja ona dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Pojazzja to mariaż tych dwóch sfer, otwiera ona nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

NA KONCERT składać się będą piosenki skradzione A. Osieckiej, Z. Wodeckiemu, A. Zausze, A. Poniedzielskiemu, M. Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m.in. ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam że żyję”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Joanna przytuli na nową płytę piosenki napisane specjalnie dla niej, wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy „ Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgotę” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena a także „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu „Niebo dla Złodziejek”.

Joanna uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych, gdyż daje gwarancję mocy przekazu. Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez. Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Irenę Santor, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Łapińskiego.

Laureatka wielu znaczących konkursów i festiwali:
– Stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na
42 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2006)
– Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu
„Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. (2006)
– III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (2004)
– III miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. (2004)
– I miejsce na Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? (2003)
– III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003)
– II miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, nagroda prezesa TVP (2002)
– Wyróżnienie honorowe, nagroda dziennikarzy i nagroda „Twojego Stylu” w V edycji konkursu
„Pamiętajmy o Osieckiej”, (2002)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Joanna Lewandowska - Niebo dla złodziejek

Świetny koncert! Wokalistka o ogromnej skali głosu, śpiewa z charyzmą. Gitarzysta fenomenalny. :) Polecam każdemu kto lubi muzykę z dobrym tekstem i w świetnym wykonaniu!
Cudowny wieczór z wyjątkowa Artystką i niebanalną muzyką. Słowami nie da się oddać atmosfery i uczuć, którymi dzieli się ze słuchaczami Joanna Lewandowska. Po kontakcie z twórczością świat nie będzie taki sam. To co robi z utworami i słuchaczami przywodzi na myśl niezapomnianą Evę Cassidy. Szczerze polecam
Cudowny wieczór z przejmującą muzyką!

Polecane z kategorii koncert