koncert

Joe Colombo feat. Kasia Skoczek - koncert inauguracyjny X Blues w Leśniczówce

koncert

Joe Colombo feat. Kasia Skoczek - koncert inauguracyjny X Blues w Leśniczówce

Joe Colombo feat. Kasia Skoczek - koncert inauguracyjny X Blues w Leśniczówce - Bilety na koncert

JOE COLOMBO feat. Kasia Skoczek. Szwajcarsko-polski akustyczny duet znanej już na świecie bluesowej gitary slide i polskiego soulowego głosu.

JOE COLOMBO to znany gitarzysta, urodzony i wychowany we włoskiej części Szwajcarii. Spędził wiele lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie poznał amerykańskiego bluesmana Terrego Evansa, z którym koncertował w Europie, północnej Ameryce i Kanadzie. Joe ma na swoim koncie udziały w największych festiwalach w Szwajcarii, Włoszech, Polsce i Austrii, gdzie występował z JOE COLOMBO TRIO, prezentując swoje oryginalne kompozycje. JOE COLOMBO na stałe zadomowił się w biznesie muzycznym w 2002 roku, wydając album “Natural Born Slider”. Jego technika gry jest rozpoznawalna dzięki charakterystycznemu frazowaniu slide oraz podejściu do gitary opierającemu się na wirtuozerii gitarzystów Texasblues takich jak Stevie Ray Vaughan, Johnny Winter czy Freddie King. Jego nowy muzyczny projekt, który narodził się w 2014 roku, przedstawia na dzisiejszej scenie muzycznej polską wokalistkę KASIĘ SKOCZEK. Młody głos wnosi do projektu wpływy ze współczesnych głosów R’n’B i blues-soul. Akustyczny duet ma ewidentne połączenia z nowym fenomenem Tedeschi Trucks Band, ale inspiracje czerpie także od artystów takich jak Bonnie Raitt, nowych postaci roots-blues & Americana country-folk jak Alvin Youngblood Hart oraz historycznych postaci jak Bob Dylan, Etta James czy Bessie Smith.

JOE COLOMBO i jego gitara slide oraz głos KASI SKOCZEK podróżują drogą swampy-blues & Americana country w nowy oryginalny sposób, w którym energia i wirtuozeria unikalnej slide gitary wraz z niespodziewanym zaskakującym wokalem osiągają razem perfekcyjną harmonię.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Joe Colombo feat. Kasia Skoczek - koncert inauguracyjny X Blues w Leśniczówce

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert