koncert

KONCERT IN MEMORIAM ZBIGNIEW SEIFERT i ANDRZEJ MROWIEC „GIGANCI POLSKIEGO nie tylko... JAZZU”

koncert

KONCERT IN MEMORIAM ZBIGNIEW SEIFERT i ANDRZEJ MROWIEC „GIGANCI POLSKIEGO nie tylko... JAZZU”

KONCERT IN MEMORIAM ZBIGNIEW SEIFERT i ANDRZEJ MROWIEC  „GIGANCI POLSKIEGO nie tylko... JAZZU” - Bilety na koncert

KONCERT IN MEMORIAM ZBIGNIEW SEIFERT i ANDRZEJ MROWIEC

„GIGANCI POLSKIEGO nie tylko... JAZZU”

Uwielbiane przez publiczność Krakowskie Zaduszki Jazzowe kolejny raz będą gościć w Nowohuckim Centrum Kultury. Na Scenie NCK w przekrojowym repertuarze wystąpią: zespół jazzowo-rockowy Laboratorium z gośćmi specjalnymi Rasm Al-Mashan i raperem O.S.T.R. oraz duet Adam Bałdych (skrzypce) i Helge Lien (piano).

LABORATORIUM Janusz Grzywacz – keybs,
Marek Stryszowski – saxs, voc,
Krzysztof Ścierański – bg,
Marek Raduli – g,
Grzegorz Grzyb – dr,
goście specjalni – Rasm Al–Mashan – voc, O.S.T.R – raper

Legenda polskiego jazz-rocka lat 70. powróciła na scenę po sukcesie wydanego w 2006 roku dziesięciopłytowego box-u p.t. „Laboratorium Anthology 1971-1988 Nagrania wszystkie (no… prawie wszystkie)”. Pierwszy koncert Laboratorium po niemal 20 latach przerwy odbył się podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w listopadzie 2006 roku. W listopadzie 2016 roku wydawnictwo fonograficzne Warner Music wznowiło album Laboratorium „Modern Pentathlon”, a jego światowa prapremiera odbyła się 4 listopada 2016 roku w Kopalni Soli „Wieliczka” podczas 61. Krakowskich Zaduszek Jazzowych. Laboratorium, grupa która w połowie lat 70. minionego stulecia była u szczytu swojej sławy, a niektórzy nawet wówczas twierdzili, że jest najpopularniejszym zespołem jazz-rockowym w Europie, teraz powraca na estrady krajowe i zagraniczne.

O.S.T.R. (voc) – właściwie Adam Andrzej Ostrowski, znany również jako Ostry i Oster – polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku.

Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz czterokrotny laureat nagrody Ślizger przyznawanej przez czasopismo Ślizg, postać roku 2008 portalu Spinner Polska. W 2011 roku został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później w kolejnym rankingu tegoż pisma został wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym.

ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN

Adam Bałdych i Helge Lien to fenomenalni jazzmani, którzy aktywnie koncertują na całym świecie. Ich wspólnym projektem duet, gdzie nieograniczone możliwości artystyczne są fundamentem do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik. Muzycy wypracowali niezwykłą komunikację artystyczną sprawiając, iż intuicyjnie potrafią przemierzyć niesamowite rejony muzyczne. W ostatnich latach Lien z ogromnym sukcesem połączył siły z polskim wyśmienitym jazzowym skrzypkiem Adamem Bałdychem, co zaowocowało wydaniem dwóch albumów przez ACT Music: „Bridges” (28.08.2017) oraz „Brothers” (25.08.2017).

Adam Bałdych (viol) – skrzypek, kompozytor, urodzony w 1986 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową. NAdam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP „Ale Sztuka”, Grand Prix Jazz Melomani 2011 w kategorii Nadzieja Melomanów oraz w 2012 w kategorii Artysta Roku. Był również nominowany do nagrody FRYDERYK 2013, 2015 oraz 2016 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa. Wśród muzyków, z którymi współpracował znaleźli się zarówno niezwykle doceniani muzycy jazzowi: Jim Beard, Iiro Rantala, Leszek Możdżer, Billy Cobham, Aaron Parks, Jacob Karlzon, Lars Danielsson, Joachim Kühn czy Michel Portal, ale również artyści związani z muzyką popularną (Mika Urbaniak, L.U.C) oraz poważną (Paweł Hendrich, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski, Royal String Quartet). Pomiędzy koncertami i karierą solistyczną Adam działa również jako kompozytor muzyki teatralnej współpracując z wieloma teatrami i reżyserami.

Helge Lien (piano) – norweski pianista jazzowy i kompozytor, uznany na arenie międzynarodowej jako Artysta, który łączy różne muzyczne style. Lien ukończył edukację w Norweskiej Akademii Muzycznej pod okiem rosyjskiego pianisty Mishy Alperina, który poza przekazaniem mu wiedzy i techniki, zaraził go również miłością do improwizacji. Kluczowym aspektem działalności artystycznej Helge Liena jest założony w roku 1999 zespół Helge Lien Trio, klasyczne trio jazzowe, w którego skład wchodzi fortepian, kontrabas i perkusja. W roku 2008 trio otrzymało odpowiednik norweskiego Grammy za album zatytułowany “Hello Troll”. Nagroda otworzyła im drzwi do międzynarodowej kariery, a zespół nagrał do dziś dnia łącznie 9 międzynarodowych albumów świetnie przyjętych za granicą. Helge Lien Trio występowali poza Europą także w takich krajach jak Japonia, Kanada czy Korea PołudniowaPoza działalnością koncertową oraz kompozytorską, Helge Lien wykłada również jako profesor w Norweskiej Akademii Muzycznej w klasie jazzu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KONCERT IN MEMORIAM ZBIGNIEW SEIFERT i ANDRZEJ MROWIEC „GIGANCI POLSKIEGO nie tylko... JAZZU”

Wspaniałe oba koncerty. Świetne nagłośnienie i światła!
Fantastyczny koncert odrywający od ziemi, organizacja bardzo dobra.
Wrażenia niezapomniane. Labolatorium widzialem pierwszy raz na żywo mimo, że mam wszystkie płyty od wielu, wielu lat. Warsztat muzyczny na najwyższym poziomie. Starali się Panowie bardzo mimo upływu lat( oczywiście wieku nie wypominam:)
Było SUPER poza raperem ale nie ten PESEL. Dziekuję bardzo zwłaszcza Laborce. DO ZOBACZENIA.

Polecane z kategorii koncert