Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

KONCERT JUBILEUSZOWY KRZESIMIRA DĘBSKIEGO. Koncert karnawałowy

koncert

KONCERT JUBILEUSZOWY KRZESIMIRA DĘBSKIEGO. Koncert karnawałowy

KONCERT JUBILEUSZOWY KRZESIMIRA DĘBSKIEGO. Koncert karnawałowy - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Zapraszamy na koncert muzyki filmowej połączony z Jubileuszem 50-lecia Pracy Artystycznej Krzesimira Dębskiego, wybitnego kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. Dębski porusza się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Pracował niemal we wszystkich dziedzinach świata muzyki. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Sam artysta przekonuje, że muzyka klasyczna jest jego właściwą domeną.

Artysta nagrał ponad 60 albumów ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych. Skomponował ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Jego utwory były wykonywane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych, co najważniejsze poświęconych nie tylko muzyce współczesnej, jak Luzern Festival czy Piano Spheres w Los Angeles, na festiwalach w Malmo, Brukseli i w Pasandenie, ale także w tak egzotycznych krajach, jak Meksyk, Indie, Korea. Należy podkreślić, że wykonywali je wielcy wykonawcy, którzy nie często dają się namówić na wykonawstwo nowej muzyki: Vadim Riepin, Jose Cura, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa – wykonawca II Koncertu skrzypcowego, Gilad Atzmon, „Cello Ansamble” Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i wykonawca III Koncertu skrzypcowego Konstanty Andrzej Kulka. Dębski jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m. in.: Konkursu z okazji 25-lecia Festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna” i nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci. Jest autorem muzyki do 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: „Medium”, „Kingsajz”, „Ogniem i Mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z Powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, oraz seriali telewizyjnych „Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Przepis na życie”, „Ranczo”. W 2005 roku Dębski otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie nowej muzyki do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914 – 1917. Wykładał kompozycję na warsztatach w Bilkent, Darmstadt, Salzau i San Diego.

W latach 90-tych podjął działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje kilkanaście tytułów, między innymi z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean –Luc Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy, Brandford Marsalis, UB40, Cris DeBurgh, Garou, Keb ’Mo’.Ogromna popularność zespołu String Connection na początku lat osiemdziesiątych sprawiła, że jako lider i solista zagrał blisko 1000 koncertów jazzowych w Europie i Ameryce. Prof. dr hab. Krzesimir Dębski jest wykładowcą kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Więcej informacji o kompozytorze znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie:
www.kdebski.eu

W programie usłyszycie Państwo najbardziej znane i lubiane utwory z filmów i seriali :

 1. Szarża Jazdy Polskiej – Ogniem i mieczem

 2. Pieśń Heleny – Ogniem i mieczem

 3. Bitwa z Ogniem i Mieczem

 4. Love Me Tender opracowanie Krzesimira Dębskiego znanego standardu Elvisa Presleya który tworzył ścieżkę dźwiękową wielu filmów na całym świecie

 5. Rancho Symphony – Ranczo

 6. Wyścig furmanek - Ranczo

 7. Pieśń Mili - Stara Baśń

 8. Sarabanda miłości - 1920 Bitwa Warszawska

 9. Taniec huculski – Maszyna zmian

 10. Lonely Hearts - Gwiezdny Pirat

 11. Marsz Zdobywców - Gwiezdny Pirat

 12. Na Warszawę Berlin, Paryż- 1920 Bitwa Warszawska

 13. Here Comes Motion Trio - Stara Baśń

 14. Wiązanka serialowa – Klan,Złotopolscy, Gwiezdny Pirat, Na wspólnej

 15. Cantabile h-moll – Young Magician

 16. Mama Africa – W Pustyni i w Puszczy

 17. Rzeka Marzeń W Pustyni i w Puszczy

 18. Trojak Jubileuszowy

 19. Country in E

Wystąpią:

Krzesimir Dębski - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Czas koncertu ok. 2 godz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: KONCERT JUBILEUSZOWY KRZESIMIRA DĘBSKIEGO. Koncert karnawałowy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert