koncert

KONCERT KOLĘDOWY w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

koncert

KONCERT KOLĘDOWY w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego

KONCERT KOLĘDOWY w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego - Bilety na koncert

KONCERT KOLĘDOWY w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

6 grudnia 2019 roku w Raciborskim Centrum Kultury poczujemy atmosferę magicznego czasu Świąt Bożego Narodzenia. Tego wieczoru w świat pięknych melodii i najbardziej znanych polskich kolęd zabiorą nas Olga Bończyk i Andrzej Lampert wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną.

Jako pierwszy usłyszymy utwór instrumentalny, przeznaczony na orkiestrę smyczkową. Concerto grosso op. 6 nr 8 „Na noc Bożego Narodzenia” Arcangelo Corellego to jeden z najpiękniejszych z cyklu 12 koncertów mieszczących się w opusie 6. Dzieło to utrzymane jest w tonacji g-moll, a jego struktura wysuwająca na pierwszy plan solowe skrzypce i wiolonczelę stała się zalążkiem powstałej później formy koncertu skrzypcowego. Swoją nazwę ósme concerto grosso wzięło z jednego ze swoich ogniw, Largo-Pastorale, „fatto per la notte di Natale”, co właśnie oznacza „przeznaczone na noc Bożego Narodzenia”.

Po nim zabrzmi niezwykły utwór, jakim bez wątpienia jest Symfonia Kolęd Adama Wesołowskiego, zbiór najbardziej znanych polskich kolęd, których charakter i przekaz zdecydował o formie dzieła. Utwór składa się z pięciu części ułożonych na zasadzie kontrastu: skrajne są szybkie, druga i czwarta – nastrojowe i liryczne, w środkowej odnajdziemy elementy folkloru. Oryginalnie opracowane kolędy zachwycają barwą, kolorystyką, nietypowym wydobyciem dźwięków z instrumentów smyczkowych, które niejednokrotnie użyte są na wzór perkusyjnych. Symfoniczny obraz kolęd nadaje bogata faktura, która pokazuje orkiestrę w niezwykle spektakularny sposób.

Obecność partii wokalnych w Symfonii pozwoli oczarować publiczność wyjątkowymi głosami solistów. Olga Bończyk, znana teatralna i filmowa aktorka i wokalistka, jest związana z wieloma polskimi teatrami w Warszawie i Wrocławiu. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami. Andrzej Lampert to znakomity tenor, odnoszący sukcesy w Polsce i na świecie, laureat wielu konkursów, solista Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej, występujący na scenach polskich i europejskich, m.in. w Operze Narodowej, w Wiedniu, Salzburgu, Grazu, Lizbonie, Montpellier.

Solistom towarzyszyć będzie ceniona w Polsce i na świecie Śląska Orkiestra Kameralna, jeden z zespołów Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Całość poprowadzi Francesco Bottigliero, muzyk o bogatym i wszechstronnym wykształceniu, laureat wielu konkursów pianistycznych i muzyki kameralnej, uznany kompozytor i aranżer orkiestrowy, znakomity dyrygent, współpracujący z wieloma europejskimi orkiestrami.

Bilety w cenie: 50 zł i 70 zł do końca października / 50 zł i 80 zł od 1 listopada

Honorowane sa raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

przepiękne wykonanie solistów i orkiestry, Pani Olga i Pan Andrzej dali nam niezapomnianą porcję wrażeń na trwający adwent i zbliżające się święta. Pięknie dziękujemy organizatorom a nade wszystko panu MAESTRO za cudowne prowadzenie muzyków filharmonii śląskiej. Prosimy o jeszcze,
Oprawa muzyczna ciekawa ale brakowało radości w wykonaniu

Polecane