Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

KONCERT KUBA WIĘCEK TRIO - MULTITASKING

koncert

KONCERT KUBA WIĘCEK TRIO - MULTITASKING

KONCERT KUBA WIĘCEK TRIO - MULTITASKING - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert tria saksofonisty Kuby Więcka promujący drugi album artysty "Mulstitasking" ( Warner / Polskie Nagrania ), którego premiera będzie miała miejsce 12 kwietnia 2019 roku.

Na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury tego wieczoru Kuba Więcek wystąpi w towarzystwie jednej z najlepszej sekcji rytmicznych w naszym kraju. Skład tria Kuby Więcka to:

Kuba Więcek - saksofon altowy, elektronika

Michał Barański - kontrabas, gitara basowa, konnakol

Łukasz Żyta - perkusja, glockenspiel

Kuba Wiecek – saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku - jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Druga autorska płyta Kuby Więcka nagrana wraz z Michałem Barańskim oraz Łukaszem Żytą. Dwa lata po premierze nagrodzonego Fryderykiem debiutu „Another Raindrop” muzycy nagrywają kolejny album, który jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji, których muzycy dokonywali na tle brzmieniowym, formy czy nawet znaczenia muzyki.

"Już w trakcie pierwszej trasy promującej nasz debiutancki album wiedziałem, że nadszedł czas na zmiany. Poprzez wszystkie podróże, grając koncerty z Michałem i Łukaszem poznałem ich nieco lepiej co pomogło mi napisać utwory specjalnie pod ten konkretny zespół. Bardzo lubię wyciągać nas na głęboką wodę, wyprowadzać z pola komfortu, próbować pomysłów danej chwili. Chcę, aby każda kompozycja, która napiszę miała w sobie coś wyjątkowego co może ją odróżnić od pozostałych. Dużo czasu spędzam w podróży, poznaję nowych ludzi, słucham nowej muzyki - to inspiruje.”

Kuba Więcek

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: KONCERT KUBA WIĘCEK TRIO - MULTITASKING

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert