koncert

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka z Ostrawy

koncert

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka z Ostrawy

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka z Ostrawy - Bilety na koncert

Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka to światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster. Orkiestra symfoniczna w roku 1954 (100 lat po urodzeniu Janáčka) na bazie orkiestry radiowej założonej w okresie międzywojennym, kiedy to w Ostrawie często gościli: Paul Hindemith, Leoš Janáček, Siergiej Prokofiew i Igor Strawiński. Dzięki wymagającej dyrekcji artystycznej wkrótce stała się jedną z czołowych czeskich orkiestr i zaledwie dwa lata później zaczęła koncertować za granicą (1956 r.). Od tego czasu swój artystyczny wkład w dokonania orkiestry wnieśli światowej sławy dyrygenci i soliści: Maris Jansons, Serge Baudo, Václav Neumann, Karel Ančerl, Jiří Bělohlávek, Helmuth Rilling, Władimir Fedosiejew, Iván Fischer; Rudolf Firkušný, Swiatosław Richter, Frank-Peter Zimmermann, André Navarra i wielu innych. W okresie Aksamitnej Rewolucji i dwóch kolejnych dziesięcioleci (lata 90. XX w. i pierwsza dekada XXI w.) orkiestra często koncertowała w Europie Zachodniej, występowała m.in. z takimi gwiazdami jak Plácido Domingo, José Carreras, Diana Ross czy Joseph Calleja. W tym czasie Christian Arming został najmłodszym dyrektorem artystycznym w historii orkiestry. Do ważnych wydarzeń z ostatnich lat można zaliczyć koncerty z gwiazdami opery: Anną Netrebko i Jonasem Kaufmannem, występy na festiwalu Warszawska Jesień, w Arts Centre w Seulu, wiedeńskiej sali koncertowej Konzerthaus, w Tonhalle w Zurychu, Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu oraz występy z tak znanymi gościnnymi dyrygentami i solistami, jak Antoni Wit, Michaił Jurowski, Jakub Hrůša, Jean-Efflam Bavouzet, Reinhold Friedrich, Olga Kern, Johannes Moser oraz Kirill Gerstein.

Patricia Janečková – sopran - słowacka śpiewaczka operowa, sopran, urodziła się w roku 1998. W grudniu 2010 została zwyciężczynią edycji czesko-słowackiego programu typu talent show Talentmania. Patricia Janečková śpiewa od czwartego roku życia i już od wczesnego dzieciństwa jej ulubionym gatunkiem muzycznym była muzyka klasyczna, w szczególności operowa. Pierwszy swój kontakt z operową sceną miała w Ostrawie (Divadlo Antonína Dvořáka), a w wieku 10 lat wygrała casting zorganizowany przez tamtejszą filharmonię (Janáčkova filharmonie Ostrava). Janečková w wyniku zwycięstwa w Talentmanii nawiązała także kontakty i nagrała swoją pierwszą płytę CD we współpracy z Oskarem Rózsą. W 2011 na płycie DVD został zarejestrowany festiwal Viva Musica! z udziałem młodej artystki. V roku 2014 wygrała w Rzymie Międzynarodowy Konkurs Pieśni Liturgicznej Concorso di musica sacra.

Jan Kučera – dyrygent, kompozytor i pianista urodził się w 1977 roku w Klatovach i jest jednym z najbardziej wszechstronnych czeskich artystów. Ukończył Konserwatorium w Pradze, debiutował z Orkiestrą Radiową w Pradze i premierą trzech własnych poematów symfonicznych zainspirowanych twórczością czeskich pisarzy (Kundery, Hrabala, Kolářa). Jako kompozytor porusza się po wielu obszarach: są to kompozycje symfoniczne i kameralne, kantaty i pieśni, muzyka baletowa, teatralna, filmowa. Jako dyrygent współpracuje regularnie z czołowymi czeskimi orkiestrami. Od sezonu 2015/2016 jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Karlovych Varów.

W programie między innymi: Richard Strauss - Jako rzecze Zaratustra, John Barry- James Bond, Nino Rota - Ojciec chrzestny, Ennio Morricone - Gorączka złota, Ludwig Beethoven - VII Symfonia, John Williams - Harry Potter, Howard Shore - Concerning Hobbits, John Williams -Star Wars, Richard Wagner - Cwał Walkirii.

Bilety w cenie: 60 zł i 40 zł ( do 31.03), 70 zł i 50 zł ( do 30.04), 80 zł i 50 zł ( do 10 .05).

Honorowane sa raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka z Ostrawy

Orkiestra w pełni profesjonalna z bardzo dobrym kontaktem z publicznością. Akustycznie i artystycznie kwalifikuje się również do znacznie większych obiektów. Jedyny minus - osoba prowadząca - stylem przypominała słabą akademią szkolną.
Niestety duze rozczarowanie. Koncert ciagle przerywany przez Pania spiker. Zbyt duzo mowienia a mało grania. Wybor repertuaru tez bardzo slaby. Pani konferansjerka po prostu nieprzygotowna- wydawalo sie ze czytala z kartki mowe pogrzebową. Moze warto pomyslec o zmianie osoby zapowiadajacej koncerty w RCK-u, sądze ze nawet mlodziez z teatru zrobi to duzo lepiej i także za darmo. Niestety nie kazdy nadaje sie do konferansjerki bez wzgledu na stanowisko a szkoda psuć koncerty. By;iśmy sporą grupą a na nikim występ.nie zrobil wrazenia. Zupelny brak kontaktu z publicznoscia. Szkoda czasu i pieniedzy.
Perfektní koncert, skvělá atmosféra. Užili jsme si to.

Polecane z kategorii koncert