koncert

Król

koncert

Król

Król - Bilety na koncert

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.
W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016).

Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.
KRÓL występuje w składzie:
Błażej Król - śpiew, gitara
Iwona Król - instrumenty klawiszowe, wokale
Thomas Fietz - perkusja, elektronika

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Król - Dziękuję

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Król

Król jest tylko jeden...
Sztos!
Pepencjusz 13.06.2021 08:54
Król z zespołem SUPER! Po takim długi oczekiwaniu koncert smakował wybornie. Pod względem organizacyjnym ok. Środki ostrożności C19 zachowane. Dziękujemy!
Nareszcie odbył się przekładany kilkukrotnie koncert Króla. Bardzo dobry. Król trochę ADHD - w dobrym tego słowa znaczeniu :) Na uwagę zasługują też pozostali z zespołu - zwłaszcza saksofonistka. I nareszcie złamano schemat w którym perkusista musi być na tyłach. Tym razem przeszedł na front zespołu. Dobra muzyka - choć nie taka, co od razu wbija się w głowę "do nucenia". Ale to nie jest wada.
Świetna zabawa,bardzo dobre nagłośnienie.
Czad!!!!!🤩🤩🤩🤩
O Królu złoty, było epicko! :)
Król jest królem!
Super koncert. Brakowało tylko drugiego bisu po tak długiej przerwie koncertowej.
Super atmosfera, pelen luz. Bardzo milo
Rewelacja! Na żywo muzyka Króla brzmi jeszcze lepiej, niektóre utwory nabierają zupełnie nowego koloru, brakowało jedynie płyty do tańczenia i.. Oczywiście było za malo!
Ja chcę jeszcze raz! Pomponika (support) również super. :)
Ja chcę jeszcze raz! ;-)
Głodna dusza 26.11.2019 22:26
Fantastyczny koncert... Król unosi ponad ziemią
Plastyczny i ekspresyjny ten Król. Fajny, energetyczny koncert, nóżka chodziła:)
Świetny koncert. W Bogarcie jak zawsze super.
Cudny koncert. Świetna interakcja z publicznością. Klimatyczne miejsce.
Super miejsce i świetny koncert.
Bajeczny muzycznie wieczór . Królewski występ.
Wspaniały koncert! Artyści - profesjonalni. Atmosfera - pierwszorzędna. Muzyka cudna + efekty świetle = idealny sposób na spędzenie sobotniego wieczoru.
wszystko na 6 z plusem
Jeden z lepszych koncertów na jakim byłam ❤️❤️❤️
K R Ó L i jego dwór R E W E L A C J A!
Niesamowity koncert. Najlepszy jaki widziałem i przeżyłem w klubie Bogart
Chomicz Cezary 24.11.2019 11:23
Sala swietna. Koncert jeszcze lepszy niz album.
świetny koncert w bardzo fajnym miejscu
Mój pierwszy raz w Bogarcie i.. super. Fajny klimat małego klubu, bliskości z artystą, bardzo dobra akustyka. Polecam
Świetny, energetyczny koncert!
dlaczegonie 24.11.2019 09:53
Rewelacja!!!! Wspaniały koncert.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert