koncert
KULT / GLAYZY - koncerty w ramach DNI RACIBORZA

koncert

KULT / GLAYZY - koncerty w ramach DNI RACIBORZA

KULT / GLAYZY - koncerty w ramach DNI RACIBORZA - Bilety na koncert

KULT / GLAYZY - koncerty w ramach DNI RACIBORZA | Bilety na koncert

DNI RACIBORZA  14 czerwca 

godz. 18.30 - GLAYZY

godz. 21.00 - KULT

Bilety w cenie: 5 zł i 1 zł (dzieci do 12 r.ż.)

Honorowane są raciborskie karty : ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''

 GLAYZY

Kapela powstała pod koniec 1992 r. w Wierzniowicach (Dolní Lutyně-Věřňovice) na Śląsku Cieszyńskim w RC .
Obecny skład: Helena Wodecka - śpiew, Magda Toboła - instrumenty klawiszowe, teksty piosenek, Maja Toboła - gitara akustyczna, René Wodecki - gitara, Bogdan Brzeźniak - gitara basowa, Miroslav Zuk - perkusja.
Kapela nie ogranicza się do języków czeskiego i polskiego, które są ojczystymi językami muzyków. Śpiewa również po angielsku, hiszpańsku, rosyjsku; ma w repertuarze kilka piosenek po słowacku, romsku, w gwarze śląskiej czy stylizowanym dialekcie afrykańskim.
Ich styl  krytycy określają mianem rocku mistycznego - "kombinacją twardych rytmicznych rockowych riffów i lekkim i skocznym stylem funky z egzotycznymi  motywami i chwytliwymi liniami melodycznymi".

 KULT

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.

 Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne.

 Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Skład zespołu:

Kazik Staszewski - śpiew, saksofon

Janusz Grudziński  - klawisze

Piotr Morawiec  - gitara

Ireneusz Wereński - bas

Wojciech Jabłoński  - gitara

Tomasz Goehs - perkusja

Janusz Zdunek -  trąbka

Tomasz Glazik - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy

Jarosław Ważny - puzon

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji