koncert

Kayah & Royal Quartet

koncert

Kayah & Royal Quartet

Kayah & Royal Quartet - Bilety na koncert

Kayah & Royal Quartet to już dziewiąta płyta Kayah. Po sukcesach takich płyt jak Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, a tekże ostatniej Skały, która już po niecałym miesiącu sprzedaży pokryła się platyną, Artystka zaprezentuje swoje znane utwory w nietypowych, bardzo emocjonalnych aranżacjach, przygotowanych jedynie na jej wokal i kwartet smyczkowy. Album zostanie wydany przez Kayah we własnej wytwórni KAYAX. Na płycie nie zabraknie też kilku zaskakujących coverów. Ten bardzo wyjatkowy i ekskluzywny projekt jest premierowy i zupełnie wyjątkowy na polskim rynku. Żaden artysta popularny nie wydał płyty z towarzyszeniem jedynie klasycznego kwartetu smyczkowego. Początkiem współpracy tych wybitnych Artystów był koncert w ramach Festiwalu Kwartesencja, który miał miejsce w listopadzie 2008 roku w warszawskiej Fabryce Trzciny. Na tę okazję przygotowane zostały zupełnie nowe aranże znanych utworów Kayah. Dzięki niespotykanemu, bardzo akustycznemu składowi muzyków, dodatkowej dawce emocji i fantastycznej oprawie świetlno-scenograficznej koncert zachwycił zgromadzoną w Fabryce Trzciny publikę. Zaowocował również entuzjastycznie przyjętą, zamkniętą trasą koncertową na przełomie maja i czerwca 2009. Wykonanie utworu "Testosteron" w tym składzie w trakcie Festiwalu w Opolu w 2009 roku wywołało lawinę gratulacji. Połączenie brzmienia klasycznego kwartetu smyczkowego z charyzmatycznym i pełnym emocji głosem Kayah, gwarantuje niezapomniane przeżycia.
KAYAH - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Swój debiutancki album ?Kamień? wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 8 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged i najnowszy - Skała). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD "Kayah - MTV Unplugged", zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej, a jej ostatni Album wydany we wrześniu 2009 roku, po niecałym miesiącu sprzedaży, uzyskał status Platynowej Płyty.

W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje młodych, utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Kayax wydał do tej pory płyty takich artystów jak: Maria Peszek, Andrzej Smolik, Krzysztof Kiljański, Zakopower, Novika, Bisquit, Sofa, June, Mosqitoo, Loco Star, Andrzej Bachleda, Envee, Kapela ze Wsi Warszawa, Benzyna, czy Jimmy Scott.

Royal Quartet tworzą Izabella Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska, Marek Czech, Michał Pepol. Ten wszechstronny i dynamicznie rozwijający się zespół zyskał reputację jednego z najciekawszych kwartetów młodego pokolenia na świecie. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach, nagrał 8 płyt, z czego ostatnia - wydana w 2009 roku przez brytyjski Hyperion, zdobyła status płyty miesiąca w magazynie BBC Music. Zespół koncertuje w najlepszych salach na całym świecie (m.in. Wigmore Hall, Concertgebouw), często towarzysząc wybitnym artystom, takim jak Mark Padmore, Stepehen Kovacevich czy Angela Hewitt. Od 2004 roku Royal Quartet jest organizatorem Kwartesencji - własnego festiwalu w Warszawie, na którym miała miejsce premiera unikatowego projektu we współpracy z Kayah, co dało początek ścisłej współpracy muzyków i zaowocowało nagraniem wspólnej, niezwykłej płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kayah & Royal Quartet

Niczego nie można zarzucić, występ super, organizacja super. Miła, kulturalna obsługa. Jeszcze się nie wejdzie a już czuć klimacik:)Trochę ciasno, ale to w niczym nie przeszkadza, kiedy na scenie pojawia się taka artystka, a na widowni taka publiczność;). A najbardziej jestem zadowolona z tego jak dobre miejsce mi się trafiło :))
Wspaniały koncert! Zestaw Kayah & Royal Quartet to zawsze gwarancja dobrej jakości!
Uczta duchowa i smakowa. Jedyny mankament to za krótki koncert i tylko 1 bis. Miejsca w układzie teatralnym nareszcie numerowane, ale system w internecie nie odzwierciedla rzeczywistego układu miejsc, więc kupując nie wiadomo czy większe towarzystwo, a nawet para będzie siedzieć obok siebie.
Jak zawsze koncert było wspaniale, niesamowita atmosfera między Kayah i publiczności. Polecam serdecznie. relacja z koncertu : https://youtu.be/cxJ5xN2Lv8o oraz https://youtu.be/Phhp0osBQac i inne jeszcze :)
Świetny koncert!
bardzo klimatyczny występ, świetne połączenie dobrej muzyki popularnej z klasycznym kwartetem
Ogromny minus dla Kuźni i biletyna.pl za nieprofesjonalne przygotowanie rezerwacji internetowej biletów na koncert - brak możliwości wyboru dowolnego miejsca na sali, błędna informacja, że wybór dotyczy numeru biletu a nie nr miejsca. I żal do Gwiazdy za wyczuwalny pośpiech w prowadzeniu koncertu, wynikający z zaplanowania drugiego koncertu zaraz po, i rezygnację z utworów, na które bardzo czekałam. PRZYKRE
Żadna ocena nie odda indywidualnych odczuć ... osobiście będę wracał na kolejne spotkania gdyż to formuła obcowania z artystami i ich sztuką odpowiada mi bardzo. Polecam :)
świetny koncert, kayah jak zwykle rewelacyjna :)czekam na następny pozdrawiam
cudowny koncert, jak zwykle w przypadku tej artystki :-)
Bardzo nastrojowy, dobrze nagłośniony koncert.
Przepiękny, klimatyczny koncert. Kayah widać było, że dobrze się czuła w tak kameralnym miejscu. Czekam na kolejny koncert Kayah w tym miejscu :)
cudowny wieczór! wspaniała atmosfera! genialna Kayah!!!!
Doskonale, z klasą, kameralnie i bardzo kulturalnie.
milo kameralnie choć chyba jednak artysta lepiej sie odnajduje na dużej scenie. a moze to trema :)

Polecane z kategorii koncert