koncert

Kayah & Transoriental Orchestra

koncert

Kayah & Transoriental Orchestra

Kayah & Transoriental Orchestra - Bilety na koncert

Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.
Repertuar Transoriental Orchestra to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.

Transoriental Orchestra wystąpi w składzie:
- Jan Smoczyński / piano, klawisze
- Iwonka Zasuwa / wokal
- Marta Zalewska / bas, kontrabas
- Patrycja Napierała / instrumenty perkusyjne
- Mateusz Adamczyk / skrzypce
- Jahiar Azim Irani /cymbały, santur, wokal
- Jakub Niedoborek / gitary, oud, saz, lutnie
- Włodzimierz Antoniw / klarnet, klawisze, elektronika
- Maciej Cierliński / lira korbowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kayah & Transoriental Orchestra

Kayah jest bardzo utalentowaną piosenkarką. Jej występ i zaproszonych gości oraz orkiestry był prawdziwą ucztą muzyczną na najwyższym poziomie.
Alicja 07.03.2018 13:40
Wspaniały występ! Kayah zdobywa kolejne szczyty...Przepiękne utwory, wspaniali muzycy i goście. Już tęsknię za kolejnym koncertem!!!!
sara 26.02.2018 06:23
i koncert, i organizacja, godne polecenia
BM 25.02.2018 20:26
Kayah to już marka sama w sobie, a z Transorientalną orkiestrą wzbiła się na wyżyny. Organizacja, nagłośnienie, światła - pierwsza klasa!
Przemo 24.02.2018 19:31
Koncert bardzo mi się podobał, chociaż nie jest to mój ulubiony repertuar. Zespół bardzo profesjonalny. Kayah nawiązała dialog z publicznością. Brakowało klimatyzacji, jednego utworu który wypadł z listy, przez część koncertu nie działał projektor, a po koncercie nie było autografów.
Przecudowny koncert! Kayah i cały zespół REWELACJA. Porwali wydawało się ospałą publiczność do zabawy. Kto nie był, ma czego żałować.
Koncert był spóźniony o 25 minut. Byłoby miło, gdyby ktoś z organizatorów przynajmniej poinformował publiczność o opóźnieniu, a może jakoś wytłumaczył czy przeprosił... Kayah zbyt nachalnie przekazywała treści niezwiązane z koncertem (mam na myśli demonstrację antykościelną) i niepotrzebnie użyła swojego "sztandarowego" epitetu, akceptowanego przez część publiczności, natomiast u wielu wywołującego niesmak i zażenowanie. Mam na myśli słowo "zajebiście". Synagoga to nie miejsce na taki slumsowy język, niezależnie od antycypowanych przeprosin. Na początku koncertu instrumenty zagłuszały solistkę (przez pierwsze 2-3 utwory). Artystyczna strona dalszej części koncertu nie budziła żadnych moich zastrzeżeń - świetny głos wokalistki, wspaniali muzycy z towarzyszącego jej zespołu, ciekawe aranżacje...
hipnotyczna, doskonała Kayah i swietny zespół transoriental orchestra. Jeśli ktokolwiek bedzie miał okazje - warto zobaczyć. Koncert emocjonalny i z powerem!!!
aneta 13.10.2014 22:18
Wspaniały występ!
Zelka 13.10.2014 21:00
Świetny koncert na najwyższym poziomie. Nowatorsko. Ciekawa instrumentalistyka. Kayah jak zwykle charyzmatyczna, inteligentna, z poczuciem humoru.

Polecane z kategorii koncert