Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Kinga Rataj - Fado

koncert

Kinga Rataj - Fado

Kinga Rataj - Fado - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Niezła Sztuka zaprasza na koncert FADO w wykonaniu Kingi Rataj

KINGA RATAJ
Często powtarza, że śpiew był w Niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006 w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.� Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, Festiwal "Etniczne Inspiracje" w Warszawie , X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, Festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe.
Miarą sukcesu Kingi Rataj jest fakt, że coraz częściej powraca ze swoim koncertem w te same miejsca, jak choćby Ethno Jazz Festival we Wrocławiu, poznański Blue Note, Fado Cafe w Grudziądzu czy legendarna Muzyczna Owczarnia. Swoim zamiłowaniem do Fado podzieliła się również w 8 edycji programu Must Be The Music gdzie wykonaniem As Meninas Dos Meus Olhos oczarowała zarówno jurorów jak i publiczność.
W Fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, ze brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom Fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado - jednym z najważniejszych portali Fado w Portugalii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kinga Rataj - Fado

Udana impreza. Polecam
Arek 01.06.2021 14:08
Piekny koncert
Danuta 29.05.2021 18:50
Piękny koncert, przenieśliśmy się do Portugalii, zaskoczeniem była wcześniejszą kolacja i wino. Kupując bilet nie było informacji o poprzedzającej występ degustacji, impreza miała być w restauracji a była w ogrodzie.
Marta 29.05.2021 08:56
Świetna artystka i akompaniament. Słabe nagłośnienie i akustyka sali.
rosa branca bis 12.01.2020 23:39

Polecane z kategorii koncert