koncert

Koncert Andrzejkowy - KRYMINALNA ODESSA - Felix Shinder & Dengi Vpered

koncert

Koncert Andrzejkowy - KRYMINALNA ODESSA - Felix Shinder & Dengi Vpered

Koncert Andrzejkowy - KRYMINALNA ODESSA - Felix Shinder & Dengi Vpered - Bilety na koncert

Kryminalna Odessa - koncert andrzejkowy w Starym Klasztorze!

Odessa Gangsta Folk oraz Russian Chanson zawładną Starym Klasztorem w Andrzejkowy wieczór!
30 listopada zapraszamy do Sali Gotyckiej na koncert "Kryminalna Odessa" w wykonaniu pochodzącego z samej Odessy zespołu FELIX SHINDER & DENGI VPERED!
Jak przystało na Andrzejki będą wróżby i inne tradycyjne obrzędy, a po koncercie dalej będziemy się bawić przy bałkańskiej i klezmerskiej muzyce.
To będzie niezapomniany Andrzejkowy wieczór - rezerwujcie czas, zbierajcie ekipę znajomych!

Felix Shinder i jego zespół wykonują mieszankę muzyki klezmerskiej i popularnych "bandyckich" pieśni ludowych z ich rodzinnego miasta Odessa. Ten słynny wielokulturowy port morski był zawsze źródłem inspiracji dla artystów. Był także znaczącym ośrodkiem kultury żydowskiej i słynął ze specyficznej aury morskiej i jedynego w swoim rodzaju humoru. Stąd wywodzi się gatunek muzyczny "Russian Chanson". Te miejskie pieśni ludowe powstały w podziemnej kryminalnej Odessie sto lat temu. W Polsce stały się popularne miedzy innymi dzięki występom Aloszy Awdiejewa.

Bohemiczny i nostalgiczny temperament z ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w pełni oddają tętniące życiem występy Felixa Shindera i jego urokliwych muzyków.
Na koncertach odczuwalna jest niepowtarzalna atmosfera starych czasów 'desperado' i szczególne poczucie humoru płynące z Odessy. Występy zespołu pełne są żywych rytmów, orzeźwiającej anarchii i przede wszystkim radości życia. Felix Shinder i Dengi Vpered wydali w 2016 roku swój pierwszy album "Золото древних одесситов", obecnie wypływają na sceny międzynarodowe, wyruszając ze starego lśniącego portu w Odessie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Andrzejkowy - KRYMINALNA ODESSA - Felix Shinder & Dengi Vpered

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert