koncert

Koncert Chór z Mendozy

koncert

Koncert Chór z Mendozy

Koncert Chór z Mendozy - Bilety na koncert

CHÓR Z MENDOZY

Chór z Mendozy (Mendoza City Choir) powstał w 1983 roku z inicjatywy lokalnego Urzędu Miasta. Od założenia kieruje nim Maestro Ricardo Portillo. Artyści współtworzący zespół to nie tylko zawodowi muzycy, ale również utalentowani pasjonaci, którzy swój czas wolny poświęcają muzyce. W ciągu swojej 35-letniej kariery zespół wystąpił nie tylko w najważniejszych miastach Argentyny, ale również w Chile, Brazylii i Urugwaju. Artyści z Mendozy po raz drugi goszczą w Europie – w ramach pierwszej trasy koncertowej wystąpili we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród zdobytych zarówno w konkursach argentyńskich, jak i międzynarodowych.

RICARDO PORTILLO

Ricardo Portillo ukończył dyrygenturę chóralną na Narodowym Uniwersytecie w Cuyo (Mendoza, Argentyna). Następnie pogłębiał swoją wiedzę w zakresie dyrgentury symfonicznej i chóralnej pod opieką takich artystów jak Guillermo Scarabino, Roberta Sunda, czy Helmuth Rilling. W latach 1981-2014 wykładał dyrygenturą chóralną na Narodowym Uniwersytecie w Cuyo.

Jest założycielem, kierownikiem i głównym dyrygentem Chóru z Mendozy od początku istnienia zespołu. Od 1995 roku dyryguje również Chórem Uniwersyteckim Aconcagua. Kierowane przez niego zespoły są laureatami licznych nagród w konkursach argentyńskich i międzynarodowych. Maestro Portillo prowadził wiele lekcji mistrzowskich w kraju i za granicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Chór z Mendozy

Wspaniałe głosy, piękna aranżacja, cudowny koncert.
Wspaniały koncert zorganizowany przez Ambasadę Republiki Argentyny w Polsce, znakomite interpretacje między innymi tang Carlosa Gardela i Astora Piazzoli.Przybliżenie kultury Ameryki Południowej.

Polecane z kategorii koncert