koncert

Koncert KROKE & Sławomir Berny (perc.). Festiwal im. H.M. Góreckiego "U źródeł sławy"

koncert

Koncert KROKE & Sławomir Berny (perc.). Festiwal im. H.M. Góreckiego "U źródeł sławy"

Koncert KROKE & Sławomir Berny (perc.). Festiwal im. H.M. Góreckiego "U źródeł sławy" - Bilety na koncert

KROKE (w języku Jidysz oznacza Kraków) zostało utworzone w 1992 roku przez trójkę przyjaciół: Tomasza Kukurbę (altówka), Jerzego Bawoła (akordeon) i Tomasza Lato (kontrabas). Zespołowi towarzyszy Sławomir Berny – polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki.
Zespół Kroke, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East. W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert KROKE & Sławomir Berny (perc.). Festiwal im. H.M. Góreckiego "U źródeł sławy"

Koncert z najwyższej półki. Muzyka i wykonanie zespołu Kroke dostarcza niezatartych wrażeń estetycznych i duchowych. Głośne brawa i bis. Chętnie wysłucham kolejny raz, może w wersji z orkiestrą symfoniczną. Czekam na taki koncert.
Odlot - prawie dwie godziny w świecie cudownych dźwięków i niezwykłej energii płynącej od muzyków. Wzruszenie, radość, podziw - łza w oku.
Koncert, jak ich wszystkie, doskonały! Zespół grał pełną parą, nie zniechęcając się mocno przerzedzoną widownią. Tu szacunek, że nie "odbębnili" roboty, tylko podeszli do występu pełnym sercem. Repertuar znany, oparty na najlepszych (moim zdaniem) utworach. Do tego nowość - opracowanie kompilacji utworów z repertuaru H.M.Góreckiego. Przyznam, że z podziwem słuchałam, jak świetnie poradzili sobie z, jakby nie było, trudnym wyzwaniem :)
Wspaniały koncert na najwyższym poziomie .KROKE to muzyka z najwyższej półki. Cieszę się,że w czasie koronawirusa ten koncert mógł się odbyć. Wielkie dzięki.
Już bez Sławomira Bernego byli rewelacyjni, a perkusja jeszcze przydała im jakości. Momentami świetny progresywny rock z Biernym w roli Phila Collinsa.
Nasuwa mi się tylko jedno słowo - FASCYNACJA

Polecane z kategorii koncert