koncert

Koncert Kantorów

koncert

Koncert Kantorów

Koncert Kantorów - Bilety na koncert

Koncert Kantorów: “Śpiewaj Panu, ziemio cała” (Ps. 96) Kantor Yoni Rose (IL), Kantor Avraham Kirshenbaum (IL), Kantor Israel Rand (US)

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia (PL) pod dyrekcją Maestro Elli Jaffe (IL)

fortepian: Eytan Sobol (IL)

Koncert dedykowany Tadowi Taube.

Sztuka kantoralna wyrasta z korzeni głęboko tkwiących w tradycji Świątyni Jerozolimskiej. Powracamy tam rokrocznie, wskazując na ten niewielki skrawek ziemi, z którego wszystko wzięło swój początek. W Psalmie 100 czytamy: „Wykrzykuj Panu cała ziemio! Służcie Panu z radością, przed Jego oblicze idźcie z weselem”. Dzisiaj ziemia, którą człowiek czyni sobie poddaną, jest bardziej przesiąknięta cierpieniem, niż radością. Tym bardziej starajmy się, by pieśnią zdjąć z niej piętno bólu i rozpaczy. Tegoroczny koncert jest Hymnem poświęconym naszej wspólnej Ziemi

Producent koncertu: Yosi Notkowitz, Halleluyah Productions. Projekt powstał na zamówienie FKŻ.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Kantorów

Koncert interesujący ale nie porywający, może wymagam większego muzycznego wyrobienia aby docenić akurat ten koncert?
Dobry koncert, ciekawie doświadczenie, jedynie bilety mogłyby być nieco tańsze
Przemek 24.06.2019 13:02
wspaniale
Organizacja imprezy bardzo dobra. jedynie co na przyszłość to położenie nacisku na zapowiedzi, aby język angielski nie zagłuszał języka polskiego, aby gro osób nie czuło się " jak na tureckim kazaniu". Oczywiście to spostrzeżątko już do koncertu.Bardzo osobiste przeżycie bez granic , nie podlega żadnej ocenie, nie ma oceny, bo TO JUŻ NIEBIOSA, JEDYNIE CZŁOWIEK, KTÓRY CIAŁEM I DUCHEM WIERZY W NAJWYŻSZEGO I JEGO STWORZENIE MOZE WYDOBYĆ TAKĄ MUZYCZNĄ ENERGIĘ. PO tej uczcie zrozumiałam wiele "rzeczy",może zdobędę się na napisanie o TYM.

Polecane z kategorii koncert