koncert Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Wrocław

koncert Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Wrocław

Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Wrocław - Bilety na koncert

11 i 12 października w Hali Stulecia we Wrocławiu Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

Podczas wrocławskiego koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, „Piraci z Karaibów” i utwór z filmu „Książę Egiptu”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król Lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, „Cienka czerwona linia” - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj”, czy „Kod Da Vinci”. Tak, jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i trylogii „Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Koncert Muzyki Filmowej - Hans Zimmer Tribute Show - Wrocław

Rewelacyjny koncert, doskonała jakość dźwięku i przede wszystkim fantastyczna orkiestra.
Wspaniały koncert, pełen emocji, bardzo ciekawe prowadzenie, na pewno skorzystam z propozycji wzięcia udziału w kolejnym koncercie
andante 14.10.2019 17:47
To był najlepszy koncert muzyki filmowej na jakim byłam. Uwielbiam Hansa Zimmera, a tutaj Interstellar to majstersztyk, Incepcja, Kod da Vinci. Oczywiście muzyka z Gladiatora to mistrzostwo. Każdy znajdzie coś dla siebie, ja jestem pod wielkim wrażeniem orkiestry. Wielkie brawa!!!!
Mega wydarzenie, jak najbardziej polecam!!! Piękna muzyka, coś dla ducha.
Tomek i Agnieszka Z. 13.10.2019 11:40
Koncert był wspaniały, przemyślany w każdym szczególe; wywołał emocje, na które liczyliśmy. Było pięknie !
Super koncert. Pełen profesjonalizm,chętnie pójdę nastepnym razem. Polecam.
Blondyn 12.10.2019 20:06

Polecane z kategorii koncert