koncert

Koncert Muzyki Filmowej - John Williams Tribute Show

koncert

Koncert Muzyki Filmowej - John Williams Tribute Show

Koncert Muzyki Filmowej - John Williams Tribute Show - Bilety na koncert

John Williams Tribute Show w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora

6 listopada 2016 roku we wrocławskiej Hali Stulecia zabrzmi nowa suita z „Gwiezdnych Wojen” skomponowana z okazji premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”.

John Williams to jeden z najsłynniejszych twórców muzyki filmowej. Kompozytor ten ma już na koncie 50 nominacji do Oscara i 5 statuetek, a muzyka z „Gwiezdnych Wojen” w 2005 roku została wybrana przez American Film Institute najwspanialszym soundtrackiem wszechczasów.

Poza gwiezdną suitą w trakcie koncertu zabrzmi także zjawiskowa wokaliza z filmu „A.I. Sztuczna inteligencja”, wykonana przez znaną publiczności Koncertów Muzyki Filmowej solistkę Annę Lasotę.

W programie koncertu nie zabraknie porywającego marszu „Supermana”, podniosłego tematu z „Parku Jurajskiego”, motywu archeologa w kapeluszu – Indiany Jonesa oraz słynnego tematu rekina z filmu „Szczęki”. Z repertuaru maestro Williamsa wykonane zostaną również suity z „Szeregowca Ryana” oraz „Listy Schindlera”, które na stałe wpisały się do kanonu muzyki filmowej.

Utwory wykona Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Macieja Sztora. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Muzyki Filmowej - John Williams Tribute Show

Świetny koncert! Całkiem niezłe nagłośnienie, bardzo dobra oprawa wizualna, czas trwania i dobór utworów odpowiedni. Minusy to: niewygodne siedzenia i niska temperatura w hali. Mimo wszystko polecam!
Bardzo przyjemny wieczór spędzony przy super muzyce.
Dobrze i przyjemnie spędzony czas.
Rewelacyjnie. Polecam.
Znane i lubiane utwory. Miło było ich posłuchać na żywo. Temat z "Listy Schindlera" bardzo poruszał. Muzyka z "Parku Jurajskiego" wywoływała gęsią skórkę.
Biesiek 13.11.2016 19:42
Wspaniały koncert pelen wzruszeń i smiechu kojący dla duszy i uszu super prowadząca konert chcemy jeszcze
Klasa sama w sobie! Muzyka - świetna. Orkiestra - rewelacja. Ale pomysł z postaciami ze Star Wars to mistrzostwo świata. Koncert na najwyższym poziomie, doskonale zorganizowany.
Rafał 08.11.2016 09:34
Poziom artystyczny całego przedsięwzięcia bardzo dobry. Jeśli chodzi o organizację imprezy, jak dla mnie "radosna beztroska". Być może Organizatorzy wyszli z założenia, i być może mają rację, że na koncerty muzyki filmowej nie chodzą kibole i zadymiarze, ale w dobie zagrożenia terroryzmem, zero jakichkolwiek środków ostrożności. Bilety, wydrukowane przeze mnie ze strony internetowej, nie były sprawdzone czytnikiem elektronicznym???(chyba pierwszy raz, odkąd chodzę na imprezy masowe - oczywiście w czasach biletów elektonicznych). Poza tym, co było dla mnie szokiem, jakiejkolwiek kontroli osób wchodzących na koncert,zwłaszcza że szatnia nie była obowiązkowa. Można było wnieść dosłownie wszystko!bbb Na szczęście, tym razem, się udało i było bezpiecznie i beztrosko.b
Sceptic 07.11.2016 22:33
Zawiodłem się. Niby wszysko ok, lecz nie czulo sie tej muzyki , ktora jest fantastyczna. Nie wiem czy to wina nagłośnienia, orkiestry, hali stulecia. Chcialem jechac na koncert w marcu lecz jak ma byc tak samo to szkoda czasu i pieniedzy. Super za to oprawa zs byly postacie z star wars, za towielkie brawa, lecz brak tego czegos.ja zawiodlem sie.
Krzysiek 07.11.2016 19:13
Świetny koncert. Podziwiam muzyków. Nieogrzana sala.
Wspaniały i ekscytujący występ. Orkiestra, chór, spiewaczka, dyrygent, konferansjerka, techniczna część wraz z oświetleniem na wysokim poziomie, co uczyniło ten występ niepowtarzalną, cudowną ucztę dla ducha.
Bogusia 07.11.2016 17:41
Muzyka fantastyczna, natomiast zabrakło pomysłu na postacie z Gwiezdnych Wojen - widząc tyle przebranych osób myślałam, że zaprezentują jakąś choreografie, walkę, cokolwiek. Jakie było moje zdziwienie, kiedy grupka osób wyszła na środek sali w przebraniu, stanęła i pod koniec utworu zwyczajnie wyszła. Po prostu. Nie robiąc nic specjalnego. Moim zdaniem poziom wystąpienia przebranych osób absolutnie nie komponował się z genialną oprawą muzyczną. Mam nadzieję, że w przyszłości ten aspekt będzie poprawiony. Pozdrawiam!
Super show :) muzyka nie tak fajna jak Hansa Zimmera, ale mimo to sluchalo się bosko :)
Oprócz tego że przez pół koncertu było słychać szum z głośnika było wspaniale :)
Wysoko oceniam koncert i organizację, moi goście wyrazili dobre opinie, spędziliśmy miły wieczór, polecam
Koncert był absolutnie wspaniały! Świetny dyrygent z orkiestrą, świetny chór i świetna solistka:) Konferansjerka też w 100% profesjonalna:) Minusy (dotyczyły wyłącznie logistycznej strony, NIE koncertu): uważam, że tylko miejsca dokładnie naprzeciwko sceny powinny kosztować np. 189zł (najwięcej), a te po bokach, gdzie widok jest słaby (plecy wioloncelistów) powinny mieć niższą cenę, nawet jeśli jest to pierwszy rząd. Po drugie - w hali jest bardzo zimno i powoduje to dyskomfort w trakcie koncertu. Po trzecie - jest duże echo i znajomi, którzy siedzieli z tyłu bardzo to odczuli. Po czwarte - słabo rozwiązane kasy parkingowe na zewnątrz - kolejki po koncercie ogromne, a na zewnątrz zimno i deszcz! W taką pogodę / o takiej porze roku powinna być możliwość zapłacenia za parking w środku lub przynajmniej dodatkowe kasy/punkty na zewnątrz.
Joanna 07.11.2016 12:30
Sama muzyka świetna. Duży minus za brak wyświetlania fragmentów filmów do poszczególnych utworów, szczególnie ważne było to dla młodszej publiczności (byłam z 2 dzieci). Gdy grane były utwory z Gwiezdnych Wojen, puszczano fragmenty filmów, przy kolejnych utworach albo w ogóle zaprzestano albo pokazywano tylko zdjęcia z filmów.Czytając opis wydarzenia o tym że będą puszczane fragmenty filmów byłam przekonana, iż tyczy się to każdego utworu dlatego też wzięłam 2 dzieci ze sobą bo większość filmów była/jest im znana (ta dla dzieci/młodzieży).
Było cudownie :) Obawiałam się o miejsca (wzięliśmy sektor A2, rząd 10) i okazały się super, bo były dokładnie na przeciwko sceny i na balustradzie, więc widok był świetny. Dla wielbicieli muzyki filmowej jest to coś, co każdy obowiązkowo powinien doświadczyć ;) [ info dla spóźnialskich: my spóźniliśmy się 20 minut, czyli dokładnie ok 10, bo było 10min opóźnienia i bałam się, że nie wpuszczają w trakcie trwania koncertu, ale na szczęście wpuszczają! ;p ;)]
muzyka na żywo w doskonałym wykonaniu
ekstra!
alicja 07.11.2016 11:28
Było wspaniale, niezapomniany wieczór.
alerus 13.12.2015 10:06
6 grudnia 2015 roku razem z moją rodziną wziąłem udział w Koncercie Muzyki Filmowej - John Williams. Było to nasze drugie spotkanie z muzyką filmową . Ponieważ rok temu pierwszy raz byłem na tego rodzaju koncercie jechałem po raz drugi zastanawiając się czy mojemu powrotowi z niego będzie towarzyszyło zadowolenie tak jak rok temu. Nie myliłem się . Poziom koncertu w pełni zaspokoił mój gust muzyczny doskonałego wykonania utworów moich ulubionych filmów. Na uwagę zasługuje fakt ,że mogłem na ekranie nie tylko obejrzeć fragmenty filmów przewodnich ale zbliżenia muzyków w trakcie gry na instrumentach.Jest to ważny element ponieważ znaczne oddalenie od sceny utrudnia obserwację muzyków. Wszechotaczająca muzyka w połączeniu z pięknym wykonaniem grających na instrumentach dało mi poczucie przeniesienia się w aurze kadru filmu, który w danym momencie był wykonywany.Jestem przekonany ,że spędzony w takim klimacie czas jest wart powtórzenia.
jacek67 11.12.2015 21:07
Orkiestra i chór na piątkę z plusem. Polecam orkiestrę symfoniczną każdemu!
Pelaryne 09.12.2015 01:12
Koncert świetny, chociaż konferansjerka mogłaby być na wyższym poziomie.
Wspaniały koncert, na wysokim poziomie.
judith 08.12.2015 16:27
Ładny koncert ale bez fajerwerków.
Wydarzenie na zadowalającym poziomie. Organizacja jako całości mogła zadowolić melomanów.
beus 07.12.2015 20:32
Bardzo satysfakcjonujące, super doznania
kay350 07.12.2015 20:13
Wiedziałam, że John Williams jest fantastycznym kompozytorem - tego nie trzeba recenzować ani nikogo przekonywać, ale nie wiedziałam, że taki koncert może dostarczyć aż tylu wzruszeń. Bardzo dobra organizacja, orkiestra niesamowita, a soliści? - mogę tylko powiedzieć, że podczas występu p. Lasoty wycierałam łzy wzruszenia a na finale ciary przechodziły mi po plecach. Super wydarzenie, polecam wszystkim.
amidala 07.12.2015 20:02
Wspaniały koncert.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert