Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Koncert Noworoczny: Warszawa Wschodnia

koncert

Koncert Noworoczny: Warszawa Wschodnia

Koncert Noworoczny: Warszawa Wschodnia - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp: 15 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Na początku Nowego Roku zapraszamy na koncert pieśni tradycyjnych z Rosji, Ukrainy i Polski w wykonaniu zespołu Warszawa Wschodnia. Zabrzmią najciekawsze pieśni z repertuaru tej grupy śpiewaczej, istniejącej od 20 lat. Będą to starodawne utwory liryczne, taneczne i kolędy, pochodzące z rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego, ukraińskiego Polesia oraz Kujaw, zebrane podczas wyjazdów etnograficznych lub znalezione w muzycznych archiwach. W części polskiej zespołowi towarzyszyć będzie gościnnie Kapela Niwińskich.

Warszawa Wschodnia
Zespół wokalny, zajmujący się dokumentacją, rekonstrukcją i wykonywaniem rosyjskich, ukraińskich i polskich pieśni tradycyjnych. W jego repertuarze znajdują się utwory, zbierane przez członków grupy podczas licznych podróży etnograficznych na ukraińskie Polesie, do południowo-zachodniej w Rosji, na Kurpie, Kujawy czy Mazowsze. Ważnym źródłem są także polskie, ukraińskie i rosyjskie archiwa muzyczne.
Głównymi celami zespołu są odtwarzanie dawnego, ginącego już sposobu śpiewania oraz dokumentacja najcenniejszych zjawisk wschodniosłowiańskiej kultury muzycznej, a najważniejszą inspiracją jest kontakt z wiejskimi mistrzami – śpiewakami starego pokolenia, których członkowie grupy odwiedzają od wielu lat. Uczą się od nich zarówno pieśni jak i oryginalnego sposobu śpiewania.
Skład zespołu: Ewa Grochowska, Joanna Górska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Justyna Piernik, Taras Shumeyko, Cezary Szymański, Monika Walenko-Ili-Tsang.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Noworoczny: Warszawa Wschodnia


Jak działają recenzje?
Koncert był bardzo udany, wykonawcy pokazali duże zaangażowanie i dbali o poziom artystyczny. Sala sprzyjała skupieniu, które jest ważne przy słuchaniu takich pieśni.
Paweł 24.01.2019 17:03
Zachwycająco piękny, czarowny śpiew - więcej takich koncertów!
MM 06.01.2019 23:20

Polecane z kategorii koncert