koncert

Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

koncert

Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego - Bilety na koncert

Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej. Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona An-skiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj to już kolejne pokolenie sejneńskich muzyków. Wielu młodych w Sejnach miało już okazję wtajemniczać się w sekrety muzyki klezmerskiej, ciągle dochodzą nowi, młodsi, zajmując miejsce odchodzących w dorosłe życie kolegów. Zmienia się też instrumentarium zespołu a tym samym jego brzmienie.
Muzyka klezmerska jest obecna w Sejnach w Białej Synagodze niemalże na co dzień. Letnie koncerty gromadzą szeroką publiczność i wrosły już w krajobraz sejneńskich wydarzeń kulturalnych. Orkiestra Klezmerska dla młodych z Sejn jest doświadczeniem, które czasem prowadzi dalej i wpływa na wybory oraz staje się ścieżką życia.
Dzisiaj sejneńscy muzycy zasilają warszawską scenę muzyczną, grają w najciekawszych formacjach, tworzą własne inicjatywy muzyczne. Spotkania z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim wybitnymi muzykami młodego pokolenia poszukującymi inspiracji w muzyce żydowskiej, którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzali „Sejneńską Spółdzielnię Jazzową” (kolejny długofalowy program prowadzony przez sejneńskich muzyków) zaowocowały nowym brzmieniem muzyki żydowskiej w Sejnach.

Obecnie zespół występuje w składzie:
Dominika Korzeniecka – perkusja,

Mateusz Bartosiewicz – perkusja

Borys Pol – perkusjonalia,

Tadeusz Soroko – tuba

Michał Jachimowicz – sakshorn tenorowy

Stanisław Soroko – sakshorn altowy

Mateusz Sznejkowski – puzon suwakowy

Maciej Soroko – puzon suwakowy

Patryk Masłowski – puzon wentylowy

Dominik Sekura – trąbka,

Kacper Szroeder – trąbka,

Marcin Dąbrowski – trąbka

Michał Popiel – trąbka,

Maciej Popiel – saksofon altowy, klarnet

Paweł Jaczewski – saksofon altowy,

Maja Misiukanis – saksofon altowy,

Janek Głembocki – saksofon altowy,

Mikołaj Pol – wibrafon, cymbały,

Michał Moniuszko – kontrabas,

Wojciech Szroeder – akordeon.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert