koncert

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. J. Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby

koncert

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. J. Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. J. Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby - Bilety na koncert

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. generała Józefa Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby, który odbędzie się 9 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli (ul. Południowa 2).

Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. generała Józefa Wybickiego swymi korzeniami sięga czasów Legionów polskich – roku 1918, w którym to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W ciągu 100 – letniej historii orkiestra kilkakrotnie zmieniała swą nazwę. Nie zmienił się jednak jej wojskowy charakter ani też miejsce stacjonowania - Warszawa.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego składa się z dwóch zespołów i jest największą w Wojsku Polskim. Głównym zadaniem orkiestry jest muzyczna oprawa uroczystości państwowych i wojskowych. Orkiestra bierze udział w uroczystych powitaniach głów państw, dowódców wojskowych oraz innych ważnych osobistości. Uczestniczy w uroczystościach rocznicowych w miejscach pamięci narodowej w kraju i za granicą, a także w uroczystych odprawach wart z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Z orkiestrą występują najlepsi polscy śpiewacy, a także znani i popularni piosenkarze.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego posiada w swoim dorobku nagrania płytowe zawierające repertuar oficjalny, ciekawe opracowania muzyki polskiej oraz atrakcyjne utwory muzyki światowej. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju i na świecie. Gościła m.in. w Austrii, Belgii, Estonii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Słowacji, USA, Włoszech, Rosji. Repertuar koncertów oraz pokazy musztry paradnej cechuje wysoki poziom artystyczny. Jest zawsze ciepło przyjmowana przez publiczność.

Soliści:

Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran

Absolwentka Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013) oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004).

Jest laureatką wielu konkursów. W 2002 roku otrzymała II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, w roku 2003 wyróżnienie na Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie oraz znalazła się w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej we Wrocławiu. W roku 2006 została wyróżniona na Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, a w 2008 otrzymała III nagrodę oraz Nagrodę Fundacji Czardasz za najlepsze wykonie czardasza podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.

Artystka współpracowała z niemalże wszystkimi orkiestrami symfonicznymi w Polsce: Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Krakowską, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Narodową, Warmińsko-Mazurską, Opolską, Podlaską, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Podkarpacką i Świętokrzyską. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. z Łukaszem Borowiczem, Gabrielem Chmurą, Sławomirem Chrzanowskim, Manfredem di Crescenzo, Agnieszką Duczmal, Danielem Huppertem, Shlomo Mintzem, Markiem Mosiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tadeuszem Wicherkiem, Tadeuszem Kozłowskim.

Występowała na międzynarodowych festiwalach, między innymi: Warszawska Jesień, Muzyka w Katedrze (Kołobrzeg), Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater (Częstochowa), Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej (Wygiełzów-Lipowiec), Letni Festiwal Pieśni i Kompozytorów Polskich (Warszawa), Festiwal Muzyki Dawnej (Zamek Królewski w Warszawie), Festiwal Pasyjny Crucifixus Est... (Warszawa), Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój, Festival International de Musique Sion Valais (Szwajcaria), Casa dei Mezzo Music Festival (Grecja), Festival International de Musique de Chambre en Charente (Francja).

Piotr Rafałko - tenor

Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38 Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał „Pieśń o Ziemi” Mahlera, 14 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstakademie - Essen (partia tytułowa w „Orfeuszu” Monteverdiego) i 45 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa „La lointaine”. Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Wymienić należy chociażby tournee po krajach Beneluksu (Requiem Mozarta) z Filharmonią Świętokrzyską, Japonii i Hiszpanii (9 Symfonia Beethovena). Na scenie operowej debiutował w „Krakowiakach i Góralach” w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Narodowej w Warszawie(„Król Roger” Szymanowskiego, „Wesoła wdówka” Lehara). śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Spośród wykonanych partii operowych najważniejsze to: Don Ottavio („Don Giovanni” Mozarta) Grimoaldo („Rodelinda” Haendla), Camille de Rosillon („Die lustige Witwe” Lehara) oraz Erzähler („The Rape of Lucretia” Brittena).Przez kilka sezonów solista Warszawskiej Opery Kameralnej („Der Kaiser von Atlantis” Ullmanna, „Lucio Silla”, „Il sogno di Scipione”, „Thamos”, „Zaide”, „Die Entführung aus dem Serail” Mozarta, „Il sogno di Scipione” Hassego)Jest również solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego. Regularnie współpracuje z aranżerem i dyrygentem Janem Walczyńskim, pod którego kierownictwem wykonuje światowe standardy rozrywkowe i jazzowe. Jest też solistą zespołu alTango!, z którym od lat występuje w kraju i za granicą śpiewając zarówno przedwojenne jak i współczesne światowe przeboje tangowe.

Tomasz Szuran - Konferansjer

W latach dziewięćdziesiątych pracował w Telewizji Polskiej S.A. jako dziennikarz –prezenter magazynu „Znaki Czasu” i jako lektor filmów dokumentalnych. Współpracował również z Redakcją Programów Operowych Polskiego Radia, prowadząc swoją audycję „Belcanto ze starych płyt”, w której prezentował nagrania ze swojego prywatnego archiwum. Jest kolekcjonerem archiwalnych nagrań operowych. Od 2000 roku współtworzył Telewizję Puls – Niepokalanów jako redaktor programowy.

Obecnie jest konferansjerem koncertów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a także (przy okazji świąt narodowych lub państwowych) ceremoniarzem uroczystości z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej. Ma również w swoim artystycznym dorobku pierwszoplanowe role aktorskie w wielu spektaklach przygotowanych przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, z którym jest związany od kilkunastu lat. Prowadzi liczne koncerty z orkiestrami symfonicznymi, chórami i zespołami muzycznymi

Organizator
Dom Kultury Stare Babice

Współorganizator
Gmina Stare Babice

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. J. Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby

Przepiękny, wzruszający koncert. Wspaniała orkiestra, wspaniali soliści. Dziękuję !!! Łezka mi się w oku zakręciła.
Super występ. Świetnie się bawiliśmy. Polecamy
Super: refleksyjnie, czadowo, patriotycznie,
Wspaniały koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im.gen.J.Wybickiego pod kierownictwem ppor.Andrzeja Zarębę

Polecane z kategorii koncert