koncert

Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej

koncert

Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej

Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej - Bilety na koncert

Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej 29.04.2017

Shion Minami - skrzypce Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek
- dyrygent

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

w programie:

  • Stanisław Moniuszko: Uwertura koncertowa „Bajka”
  • Henryk Wieniawski: II Koncert skrzypcowy d-moll
  • Antonin Dworzak: VIII Symfonia G-dur op. 88


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej


Shion Minami - skrzypce


Maestro Adam Klocek - dyrygent

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII KALISKIEJ
Zespół nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej jest obecniepostrzegana przez artystów i krytykę jako jeden z wyróżniających się zespołów orkiestrowych w kraju. Od sezonu 2005/07 Filharmonia powołała do życia Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Bursztynowy Szlak" - MULTIMEDIA AMBER ROAD FESTIVAL, który stał się ważnym wydarzeniem muzycznym w kraju. Filharmonia organizuje także Festiwal Muzyczy Południowej Wielkopolski odbywający się latem w najpiękniejszych zabytkowych obiektach regionu. Wcześniej międzynarodowy rozgłos orkiestra zyskała udaną próbą pobicia rekordu Guinnesa w kategorii "koncert na największej głębokości". Koncert ten z udziałem rosyjskiego wirtuoza skrzypiec Dimitry Vasilieva odbył sie na głębokości 600 m pod ziemią, w kopalni soli w Kłodawie (2007).

Adam Klocek - dyrygent i wiolonczelista, laureat "muzycznego Oskara" Grammy Award 2014. Od 2006 roku pełni fukncję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, a od roku 2011 dyrektora artystycznego orkiestry Młoda Polska Filharmonia. W roku 2012 został dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej.Jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie w stopniu doktora habilitowanego. Jako kompozytor jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej i filmowej. Dyrygował większością orkiestr symfonicznych w Polsce w tym Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Bałtyckiej, Podlaskiej czy Wrocławskiej. W roku 2008 Adam Klocek został uhonorowany członkostwem honorowym Związku Kompozytorów Rosyjskich. W październiku 2013 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. W sierpniu 2014 Minister Kultury odznaczył artystę Srebrnym Medalem „Gloria Artis”.

Shion Minami jest jedną z najsławniejszych skrzypaczek swojego pokolenia. Urodziła się w Kitakyushu (Japonia), a naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 3 lat. Studiowała u boku Eisuke Shinozaki, Miki Shinozaki, Yu Nishiwada i Koichiro Harada, a obecnie kontynuuje studia w Hanowerze w Niemczech pod kierunkiem Krzysztofa Węgrzyna. Jej talent muzyczny został zauważony w 2005 roku podczas Międzynarodowego Konkursu im. Long-Thibaud, gdzie zdobyła drugą nagrodę. W 2015 roku zdobyła drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Józefa Joachima w Hanowerze. Ponadto jest laureatką kilku konkursów w Japonii i Europie. W marcu 2008 roku wydała swój debiutancki album jako pierwsza artystka nowej marki wytwórni UNIWERSAL MUSIC: UCJ Japan. Następnie nagrała płytę zatytuowaną "Bloom" (2010), a jej ostatni album "Fantaisie" został wydany w 2015 roku.

Bilety: 20, 18, 16, 14 zł
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów: 70 zł
Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej

Polecane z kategorii koncert