koncert

Koncert "Osiecka - Orientalnie" zespół SENTIDO

koncert

Koncert "Osiecka - Orientalnie" zespół SENTIDO

Koncert "Osiecka - Orientalnie" zespół SENTIDO - Bilety na koncert

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka oraz artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność tej wyjątkowej postaci. Piosenki Osieckiej do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez, zarówno wykonawców jak i słuchaczy.
Zespół „Sentido” w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do niezwykłej twórczości Osieckiej czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu, wśród dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu i orientalnych instrumentów perkusyjnych, jak i autorskim aranżacjom, Artyści zespołu ubierają znane i lubiane utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.
Koncert wykona zespół „ Sentido” w składzie: Kaja Mianowana – wokal, Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal oraz Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne.
W programie koncertu m.in.: Oczy tej małej, Ucisz serce, Chwalmy Pana, Miasteczko Bełz, Nie żałuję, Kiedy mnie już nie będzie, Niech żyje bal, Wariatka tańczy.
Kaja Mianowana - niezależna wokalistka i aktorka scen musicalowych. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność: muzyka dawna. Studiowała również w Universität für Musik und dar stel lende Kunst Graz (Austria). Prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową. Grała w musicalach: „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „Les Misérables”, „Koty”, „Love Story”, „Notre Dame de Paris”, „Piloci” i „Lamaila”. Do większości ról wybierana była przez ich kompozytorów, w tym: Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante czy Macieja Pawłowskiego. Jest zdobywczynią nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German (Moskwa 2015r.) Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej: z Mikołajem Stroińskim i Bartoszem Chajdeckim. Jest wokalistką zespołu MellluSya oraz zespołu „Sentido”. W Warszawskim
Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, uczy emisji głosu na kierunku Musical. Gra na kilku instrumentach. Biegle włada językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Arad Emamgholi - urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej.. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi także regularnie kursy mistrzowskie gry na daf. Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”. Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów. W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie. Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie. W 2019 roku założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.
Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie
francuskim - akordinie .

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert "Osiecka - Orientalnie" zespół SENTIDO

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert