koncert

Koncert PIANO

koncert

Koncert PIANO

Koncert PIANO - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów. Płyta "Piano" to opowieść o ludzkich emocjach, miłości i relacjach.
Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym "zadziorem", nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. To wyjątkowa forma połączenia twórczości Mirka i Magdaleny, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat.
Płyta "Piano" ma swoją wyjątkową historię, a każdy utwór, kompozycja, dźwięk i aranżacja mają jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść.
Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu, w której nagrali demo płyty, a następnie końcowe nagrania odbyły się w Studio Rewak pod czujnym uchem Andrzeja Rewaka.
Na płycie znalazły się teksty wybitnych pisarzy.
Jacka Bończyka na płycie Mirka i Magdy jest najwięcej. Oprawą słowną zajęli się jeszcze: znakomity Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój wkład również ma Piotr Bukartyk. Będzie można również usłyszeć słowa Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny - Anny Andriejewny Achmatowej w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Koncert PIANO

Cudowny koncert
Tomasz 28.02.2022 08:36

Polecane z kategorii koncert