koncert

Koncert "Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu"

koncert

Koncert "Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu"

Koncert "Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu" - Bilety na koncert

Muzyka klasyczna to nie tylko utwory słyszane za murami sal koncertowych. Już po raz 16. Orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje Festiwal dla mieszkańców Warszawy. Po raz kolejny zagra w środku miasta – w parkach, na placach, w muzeach.
Festiwal rozpocznie wyjątkowe wydarzenie – Sinfonia Varsovia wystąpi w Amfiteatrze Sowińskiego w samym sercu Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Orkiestrę poprowadzi obchodzący w tym roku jubileusz 80. Urodzin Maestro Jerzy Maksymiuk, a cały koncert uświetni znany szerokiej publiczności pianista i kompozytor Leszek Możdżer.
W programie znajdą się utwory Georga Gerschwina, znanego z takich kompozycji jak Summertime czy Błękitnej rapsodii oraz Leonarda Bernsteina, który skomponował muzykę m.in. do popularnego musicalu West Side Story. Bilety na koncert inauguracyjny będą dostępne w symbolicznej cenie – już od 20 zł. Na pozostałe koncerty odbywające się w ramach Festiwalu będzie wstęp wolny.
Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu został zainicjowany w 2001 roku przez założyciela i wieloletniego dyrektora orkiestry – Franciszka Wybrańczyka. Ta cykliczna impreza, dostępna dla bardzo szerokiej publiczności, wpisała się już na stałe w pejzaż kulturalny Warszawy, zyskując sobie sympatię jej mieszkańców. Ideą Festiwalu jest zaprezentowanie słuchaczom wielkich dzieł literatury muzycznej w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz znakomitych solistów i dyrygentów.
W tym roku Festiwal rozpocznie się 12 czerwca w Amfiteatrze Sowińskiego, a zakończy równo tydzień później, 19 czerwca, w siedzibie Sinfonii Varsovii podczas plenerowego koncertu przy Grochowskiej 272. Współorganizatorem koncertu inaugurującego Festiwal jest Wolskie Centrum Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert "Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu"

Rewelacyjny koncert, dobrze przygotowany i prowadzony.
koncert rewelacyjny.Wspaniałe nagłośnienie.W amfiteatrze byłam pierwszy raz , ale na pewno nie ostatni.
Wspaniały koncert, bardzo nam się podobało. Szkoda tylko, że niektórzy przyszli z małymi dziećmi, które nieco przeszkadzały.
super koncert.
Sam koncert był wspaniały, więc nawet znaczne błędy organizacyjne nie były w stanie tego przyćmić. Zamieszanie przy wejściu, kilka kolejek - nikt nad tym nie panował i jeszcze uwaga obsługi, że "przyszło ZA DUŻO ludzi", uff ...
Sinfonia Varsovia jest w szczytowej formie. Możdżerowe interpretacje/impresje jak zwykle ciekawe.
Wspaniały koncert! Leszek Możdżer - porywający, a orkiestra pod batutą maestro Maksymiuka - po prostu super!
Doskonały koncert.Przygotowanie orkiestry przez maestro Maksymiuka doskonałe,zwłaszcza widoczne przy wykonywaniu "Bolera" Rawela.P.Leszek Możdżer klasą przewyższa wg.mnie innych polskich pianistów jazzowych.Szkoda,że nie było bisów orkiestrowych.
Bardzo mi się podobało
Sinfonia Varsovia jak zawsze cudowna a Leszek Możdżer - no comments, jednym zdaniem - uczta dla duszy i uszu!
Doskonały koncert!
Bardzo udany koncert,świetni wykonawcy,dobra organizacja
świetni wykonawcy i cała impreza! poza organizacyjną wsypą z bałaganem z podwójnymi miejscami na zaproszenia
Koncert - rewelacja! Wspaniałe przeżycie, niezapomniane.
Super. A Pan L.Możdżer klasa Światowa. Szacun
Koncert zorganizowany na wysokim poziomie,łatwość w dotarciu i wejściu do Amfiteatru, miła obsługa.
Maksymiuk jak zawsze wspaniały a Możdżer to dla mnie nowość ale wspaniały pianista i taki hojny /chodzi o bisy/
Repertuar, wykonanie, organizacja - extra!
Rewelacyjny koncert!
Leszek Możdżer fenomenalny jak zawsze, utwór polskiego kompozytora (przepraszam, nie mogę znaleźć nazwiska, nawet na Państwa stronach nie podajcie kompletnego programu, a szkoda) bardzo dobry, ale na koniec bolero Ravela to kompletne nieporozumienie. Pan Kamel też pomyłka, pasuje bardziej do festynu, tam (o ile) idzie odgrzewanie sucharów z kartki. Cztery gwiazdki tylko dzięki Panu Możdżerowi, który uratował jakość wspomnień z koncertu.

Polecane z kategorii koncert