Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

Koncert Sokół Orchestra "Navia"

koncert

Koncert Sokół Orchestra "Navia"

Koncert Sokół Orchestra "Navia" - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Fort Borek zaprasza na muzyczną podróż do słowiańskich korzeni, w którą udamy razem z zespołem Sokół Orchestra już 27.05.2023 o godzinie 18.00.

Sokół Orchestra opracował jedne z najstarszych zabytków muzyki polskiej i na ich kanwie stworzył program, który jest prawdziwym wehikułem czasu. Instrumentarium grupy zostało poszerzone o kilka instrumentów tradycyjnych, takich jak lira korbowa, tamburica czy bębny ramowe, których surowość brzmienia przeplata się ze śpiewnością trąbki, nadając oryginalności całemu widowisku. Koncert „Navia” to wyprawa do źródeł, powiew pradziejów, to wreszcie muzyczna uczta do której zasiądą z Wami prastare słowiańskie duchy.

Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Przemka Sokoła – trębacza multiinstrumentalisty, mającego na swoim koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Katarzyna Gaertner, Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk czy Michał Szpak. Dzięki dużej rozpiętości fascynacji muzycznych, jego gra nabiera wyrazistego charakteru, wywodzącego się z jazzowych korzeni, co w połączeniu z wpływami muzyki etnicznej daje oryginalną poetykę.

Zainteresowania muzyczne zespołu od początku odnosiły się do tradycji muzycznej Bałkanów oraz muzyki Europy środkowo-wschodniej. Od początku istnienia zespół z łatwością łączył powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym. W 2014 roku grupa zdobyła II miejsce na legendarnym festiwalu w Guczy (Serbia). Koncertowali w wielu krajach Europy min. w Niemczech, Francji, Serbii czy na Litwie.

Do współpracy zapraszali również gości - zarówno z Polski (Anna Witczak, Maja Sikorowska) jak i z innych krajów (Alexandra Mandran RO, Alosza Awdiejew UKR).

W trakcie koncertu, oprócz utworów z najnowszej płyty Sokół Orchestra nie zabraknie także melodii z poprzednich albumów „Slavic soul” czy „Wariacka Miłość”.

Bilety w cenie 50 zł normalny i 40 zł rabatowy, dla posiadaczy kart lojalnościowych Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP – są do nabycia online lub osobiście w Forcie Borek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Sokół Orchestra "Navia"

Wspaniały koncert! Zespół zagrał utwory z nowej płyty, bardzo klimatyczna muzyka, a potem były Bałkany! Dla miłośników takiej muzyki była to muzyczna Uczta! Polecam.
Greeg 30.05.2023 22:21
Koncert Sokół Orchestra "Navia"
Kraków, 27.05.2023
Fort Borek
Koncert magiczny, wspaniały!
Beata 28.05.2023 13:55
Koncert Sokół Orchestra "Navia"
Kraków, 27.05.2023
Fort Borek

Polecane z kategorii koncert