koncert

Koncert UNIVERSE - Tacy Byliśmy... czyli Złote Przeboje UNIVERSE

koncert

Koncert UNIVERSE - Tacy Byliśmy... czyli Złote Przeboje UNIVERSE

Koncert UNIVERSE - Tacy Byliśmy... czyli Złote Przeboje UNIVERSE - Bilety na koncert

„UNIVERSE” to legenda... Od debiutu w 1983r., kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” , zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.

W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek:”Mijam jak deszcz”. Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpół do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007r. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.

Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców:Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki -gitara basowa, Grzegorz Krzykawski - perkusja, Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.

Dzień dzisiejszy Universe to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, krajowe i międzynarodowe zloty fanów, którzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach Zespołu, własna internetowa rozgłośnia UNIVERSE, która non stop nadaje przeboje Grupy,i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach, i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. Liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespół ”Universe” został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
Podczas obecnej trasy koncertowej z okazji Jubileuszu 35-lecia Zespołu jednym z chętniej przez muzyków wykonywanym utworów jest piosenka „W perły zmienię deszcz”- wszak „UNIVERSE” to prawdziwa Perła Polskiej Muzyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert UNIVERSE - Tacy Byliśmy... czyli Złote Przeboje UNIVERSE

Byliśmy trzeci raz na koncercie i każdy był rewelacyjny jedyne czego żałujemy to tego że nie byliśmy na koncercie gdy jeszcze grał Mirek Breguła ale pan Henio świetnie go zastępuje a pan Wojtek nie dość że super wymiata na gitarze to głosu może mu pozazdrościć niejeden wokalista😊
Super koncert🙂
Koncert byl extra, mile wspomnienia . efekty super tylko szkoda ze tak krotko :(
JESTEŚMY ZACHWYCENI I BARDZO WZRUSZENI
Świetny koncert, dużo wspomnień i wzruszeń.
Wspaniały zespół i muzyka na zywo
Świetna muzyka , bardzo miło było posłuchać ulubionego zespołu i ich utworów.
Super
Wróciły cudowne wspomnienia, drugi wokal wymiata
Super piosenki, super zabawa, wspomniały się młode lata.
świetny koncert !
Przepiękna muzyka na żywo.Mądre teksty. Jedyny niepowtarzalny głos ( Wojtuś też daje radę). Fantastyczna nie duża sala . I prawie dwie godziny powrotu do młodości. Dobrze, że między muzyczną miazgą istnieje Universe. Zespół grał zarówno starsze jak i nowsze utwory. Było super. Dziękuję i bardzo polecam.
Uważam występ za profesjonalny i bardzo wzruszający !! szkoda ze tak rzadko możemy ich widzieć i słyszeć w Warszawie pozdrawiam Ewa Staszewska
Super koncert, jak za dawnych lat polecam zespół i ich klimatyczne utwory, z zawsze aktualnymi tekstami, dla każdego coś miłego
Bardzo fajny koncert
Koncert świetny. Bawiliśmy sie wyśmienicie
Piosenki naszej młodości. Bawiliśmy się świetnie.Piękne teksty, świetne wykonanie.
Byliśmy pierwszy raz bawiliśmy się świetnie na pewno jeszcze będziemy
Koncert super. Przypomniały mi się stare, dawne, dobre czasy 😄 Nowe aranżacje piosenek również super. Pa Ania
koncert bardzo udany, klimatyczny - dobrze cofnąć się do lat młodości. na koncercie byłam z mamą, która się popłakała także dużo emocji. miłe jest to ze można zakupić płytę z autografem czy książkę, który osobiście podpisuje członek zespołu i ewentualnie porozmawiać - polecam
było super, polecam, cena przystępna, z chęcią poszłabym jeszcze raz :)
Za mało starych piosenek w stosunku do całości
😊😊😊😊
Było super !!! Wspomnienia sprzed lat wróciły . Polecam
Piękny i wzruszający koncert.
Wspaniały koncert i tyle!!!
Koncert z super atmosferą. Muzyka jak zawsze dobra.
Było super !!!
Koncert super, na najwyższym poziomie świetnie się bawiliśmy. Zespół Universe na żywo brzmi wspaniale:-))) myślę, że wielu "tak zwanych artystów" mogłoby się od nich dużo nauczyć. Organizacja super, wszystko na ostatni guzik.
Zakochana jestem w tych utworach. Koncert wywołał wspomnienia dawnych chwil, które minęły bezpowrotnie. Jestem osobą 50+. W obecnym czasie, przy takim tempie życia warto usiąść i zrelaksować się taką muzyką. Utwory są bardzo wzruszające. Szkoda ,że fizycznie nie ma już Pana Mirka. Wielkie podziękowania dla Pana Henryka i zespołu, że nadal tworzą oraz przybliżają nam te teksty i muzykę. Źyczę zdrowia i dalszych sukcesów na scenie i w życiu osobistym. Pozdrawiam Barbara.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert