koncert

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024

koncert

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024

VIVA Wiedeń – VIVA Broadway

Gala Sylwestrowo – Noworoczna

Woytek Mrozek dyrygent / producent

Agata Sava mezzosoprano

Barbara Gutaj sopran

Nazar Tatsyshyn tenor

Andrzej Witlewski bas

Marjan Lomaha skrzypce solo

Soliści Baletu Opery Lwowskiej

Orkiestra Królewska

Koncert Wiedeński z Gwiazdami - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY to unikalny międzynarodowy projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production.

Ten koncert to 120 minut raju dla uszu i duszy ! Giganci polskiej i europejskiej sceny operowej, operetkowej zaprezentują Państwu najpiekniejsze arie, duety i pieśni musicalowe.

Wracamy i zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej. W programie udział wezmą międzynarodowi artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności a wśród Agata Sava mezzosopran - solistka opery w Pradze, która koncertuje aktywnie na scenach całego świata takich jak: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Lucerne Concert Hall i wiele innych. Jest absolwentką Hohschule fur Musik w Monachium. Barbara Gutaj sopran, solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, wyróżniona prestiżową Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Debiut” za debiut na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Debiut w Teatrze Wielkim Poznaniu miał miejsce podczas premiery „Fausta” A. Radziwiłła w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, gdzie jej rolę Małgorzaty Józef Kański w „Ruchu muzycznym” określił jako „operowe odkrycie sezonu”. Nazar Tatsyshyn - tenor niezaprzeczalnym numerem jeden wśród tenorów młodego pokolenia. Solista obdarzony pięknym głosem śpiewającym w najlepszej tradycji włoskiego Bel Canta jest solistą Opery Narodowej w Budapeszcie. Andrzej Witlewski aktor, wokalista - bas od lat współpracuje z wieloma instyucjami kultury polskiej. Koncert uświetni swoim udziałem niezwykły wirtuoz skrzypiec Marjan Lomaha, który ostatnie 3 lata spędził w Japonii koncertując w każdej sali koncertowej tego kraju. Lomaha koncertował również m.in.: w Filharmonii Berlińskiej, Concertgebow w Amsterdamie, w lipskim Gewandhaus. W tym roku wystąpi w Polsce. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowskie parafrazy ze Skrzypka na dachu, Czardasza Montiego, utwory z repertuaru Roby Lakatosa. Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie. "..Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z

niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie. W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny” a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”, „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Graj Cyganie”, „ Artystki z Variete”, „Brunetki Blondynki” a także duety wszechczasów, m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „ Jedź do Verasdin”, „ Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”. W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: „Za Tobą pójdę jak na bal” – K. Krawczyka, „Wielka Miłość” – S. Krajewskiego, „Delilah” – T. Jonsa, „Nella Fantasia” z filmu Misja, „New York-New York” – F. Sinatry, „Volare”, „O sole mio” – w wersji E. Presleya, „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, „Gdybym był bogaczem” z musicalu Skrzypek na dachu i wiele innych noworocznych, muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata muzyki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki.

Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór !

PROGRAM

 1. J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem
 2. J. Strauss Aria Adeli
 3. J. Strauss Czardasz Rosalindy
 4. J. Strauss Kuplety Barinkaya
 5. I. Kalman Czardasz-Czardasz
 6. J. Strauss Trich Trach polka
 7. I. Kalman Hrabina Marica
 8. E. Cannio O Surdato N’namurtato
 9. J. Strauss Eljen Magyar Polka
 10. I. Kalman Aria Boniego
 11. F. Lehar Kiedy skrzypki grają
 12. R. Sieczyński Wien, Wien nur Du alein
 13. I. Kalman Artystki z Variete
 14. F. Lehar Usta milczą duet
 15. I. Kalman Ach jedź do Varasdin
 16. G. Verdi Brindisi

PRZERWA

 1. J. Kander New York, New York
 2. J. Bock Skrzypek na dachu La Haim
 3. J. Bock Skrzypek na dachu „Gybym był bogaczem“
 4. N. Dostal Dziewczęta z Barcelony z operetki Clivia
 5. K. Krawczyk Za Tobą pójdę jak na bal
 6. Tradycyjna My Cyganie – duet
 7. Z. Wodecki Z Tobą chcę oglądać świat
 8. H. Arlen Over The Rainbow
 9. H. Arlen Czarnoksiężnik z krainy Oz – pieśń Stracha na wróble
 10. Q.M.y Cortez Cellito Lindo
 11. L. Gaga Shallow z filmu „Narodziny Gwiazdy“
 12. V. Monti Czardasz i Słowik
 13. S. Krajewski Wielka miłość
 14. E. di Capua O sole mio wersja E. Presleya
 15. F. Loewe Pieśń Dollitla
 16. F. Loewe Przetańczyć całą noc
 17. V. Di Chiara La Spagniola

Bis.1 J. Strauss Marsch Radetzki
Bis 2 T. Jones Dalilah
Bis 3 D. Modugno Volare

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 - Gala Sylwestrowo - Noworoczna

 KUP BILET

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024 - Gala Sylwestrowo - Noworoczna

 KUP BILET
03.01.2024, 16:00 Aula UAM
 KUP BILET
03.01.2024, 19:00 Aula UAM
 KUP BILET
04.01.2024, 19:00 Teatr Palladium
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2024


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert