Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

koncert

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

W koncercie zwieńczającym sezon 2022/2023 wystąpią wszystkie grupy działające w zespole: reprezentacyjna, młodzieżowa, dziecięca naborowa oraz kapela ludowa. Zespół zaprezentuje pieśni i tańce z różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe.

Koncert odbywa się w ramach roku jubileuszowego 70-lecia Zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA powstał w 1953 roku w Krakowie. Jego siedzibą jest Nowohuckie Centrum Kultury, a skład osobowy stanowią dzieci i młodzież wszystkich typów szkół krakowskich oraz młodzież studencka i pracująca.
Zespół posiada w swoim repertuarze m. in.: pieśni i tańce Krakowiaków Wschodnich, Lachów Sądeckich, Kurpi Zielonych, mieszczan żywieckich, rejonów Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Mazowsza. Dodatkowo pieśni i tańce lubelskie, rzeszowskie przeworskie, łowickie, śląskie, spiskie, a także polskie tańce narodowe takie jak – kujawiak z oberkiem, krakowiak, polonez i mazur. Ponadto w programie artystycznym Zespół posiada: obrazek sceniczny z okresu Księstwa Warszawskiego, tańce historyczne, spektakl „Wesele krakowskie", spektakl pastorałkowy „W Betlejem mieście" oraz pieśni ludowe z różnych regionów kraju.
Oryginalne tańce i pieśni, poddane artystycznemu opracowaniu, swoją treścią i wykonaniem propagują polski folklor regionalny i narodowy. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA wielokrotnie brał udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych oraz w wielu okolicznościowych widowiskach plenerowych takich jak: „Wianki krakowskie", operze „Halka" wystawianej w plenerowej scenerii Skałek Twardowskiego w Krakowie, spektaklu „Harnasie" zrealizowanym z okazji obchodów roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Zespół posiada nagrania studyjne swojego repertuaru oraz liczne wydawnictwa fonograficzne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Bardzo ładne wydarzenie 🙂 byliśmy pierwszy raz i pewnie nie ostatni 🙂 jedyna uwaga to do części solowych śpiewanych, nie wszystkie było dobrze słychać.
P. 28.06.2022 19:08
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA
Kraków, 18.06.2022
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK

Polecane z kategorii koncert