koncert

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI

koncert

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI - Bilety na koncert

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI – reprezentacyjny zespół artystyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego założony w 1959 roku z inicjatywy pracownika naukowego, slawisty Zdzisława Wagnera. W latach 1972-2013 Zespołem kierował Henryk Wolff-Zdzienicki. Od 2014 roku Zespół prowadzi Marta Wolff-Zdzienicka. Jego członkami są studenci i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych krakowskich wyższych uczelni.

Zespół ma w swoim repertuarze polskie tańce narodowe-krakowiaka, kujawiaka, mazura, oberka i poloneza, a także tańce i pieśni ludowe z regionów krakowskiego, kurpiowskiego, lubelskiego, łowickiego, rzeszowskiego, sądeckiego, śląskiego oraz Pienin.

Mimo upływu lat, Słowianki pozostają wierne swej pierwotnej idei i nadal popularyzują pieśni, tańce i melodie innych narodów słowiańskich. Zespół prezentuje swój program występując w oryginalnych strojach ludowych. Grupa wielokrotnie występowała poza granicami Polski, reprezentując kraj i macierzystą Uczelnię na renomowanych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, a w okresie dotychczasowych 59 lat działalności Zespół dała ponad 3 tysiące koncertów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI

Wspaniały, fantastyczny, cudowny ,dostarczający niesamowitych wrażeń koncert.
Koncert wspaniały, profesjonalny.
Występ był porywający i hipnotyzujący. Śpiew i tańce na iście światowym poziomie! Gorąco polecam wszystkim bez względu na wiek i zainteresowania. Nie żałuję ani chwili!
Wspaniałe wydarzenie. Ogromna pasja do tańca młodych ludzi.
Najlepszy koncert na jakim byliśmy!
Doskonałe wykonanie i barwny repertuar! Coś wspaniałego, naprawdę warto!
Świetne widowisko! Wspaniałe tańce, zachwycający śpiew oraz muzyka, piękne stroje i artyści pełni pasji. Warto zobaczyć.
Świetne widowisko! Wspaniałe tańce, zachwycający śpiew oraz muzyka, piękne stroje i artyści pełni pasji. Warto zobaczyć.
"Słowianki" uwielbiamy i za ciężką pracę Zespołu ocena 10/10. Niestety od koncertu na 60-lecie oczekiwaliśmy nowego repertuaru, bardziej zróżnicowanego programu, rozpoczęcia z energią a tu tańce Kurpiowskie, które nie miały tego w sobie. Prowadząca koncert niestety nie wypadła najlepiej, zachęcamy do podjęcia kursu wystąpień publicznych, ponieważ to nie pierwszy raz kiedy jej wypowiedzi były nieskładne i z przestojami.
Występ zespołu zawsze jest wielkim wydarzeniem.
Porywający koncert! Byłam z gośćmi z Afryki , byli zachwyceni. Ja także , przede wszystkim pasją młodych artystów. Dziękuję za wspaniały wieczór .
Rewelacyjne wydarzenie! Piękne występy taneczne oraz wokalne. Polecam :)
Świetny koncert! Słowianki pięknie tańcza i śpiewają!
Wspaniały koncert, wspaniali Wykonawcy.
Występ jak zwykle fantastyczny. Pełny profesjonalizm, zaangażowanie, wykonanie perfekcyjne. Nawet nas zaszczycił sam Prezydent Jacek Majchrowski. Ale nadal nie jestem w stanie pojąc dlaczego (jak co roku) nie ma o tym występie ani słowa na stronach NCK. Czy oni nie są zainteresowani sprzedażą 100% biletów. Czy oni za to nie odpowiadają.
To były dwie godziny pełne barw, muzyki i zdolnych ludzi. Świetne widowisko nie tylko dla miłośników folkloru ale dla wszystkich, dla których muzyka, śpiew i taniec są bliskie sercu. Nowohuckie Centrum Kultury ma świetną salę teatralną- dźwięk i obraz niczym nie zakłócony.
Koncert rewelacja! Naprawdę chciało się dłużej oglądać! Trzymać tak dalej!
Występ artystów na najwyższym poziomie. Niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego Pani Dyrektor prowadziła koncert-zresztą nieudolnie. Zespół występuje na wielu scenach europy i nie tylko a NCK nie promowało tego występu, mimo że to na NCK spoczywał obowiązek reklamy. Doznania artystyczne wspaniałe.
ŚWIETNE JAK ZAWSZE.

Polecane z kategorii koncert