koncert

Koncert dla Wojtka BELLONA

koncert

Koncert dla Wojtka BELLONA

Koncert dla Wojtka BELLONA - Bilety na koncert

Koncert dla Wojtka Bellona

Majowy koncert pełen poezji śpiewanej, gór, dźwięku gitar i wspomnień…

Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harsymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą:
Lidia Jazgar i Ryszard Brączek z Zespołem Galicja
Adam Ziemianin
Tomek Wachnowski
Ryszard Pomorski
Ryszard Styła Spectrum Session
Marcin Skrzypczak
Wołosatki - harcerski zespół wokalno-instrumentalny

Prowadzenie: Janusz Deblessem

Wojtek Bellon - zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę. Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 r. na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 r.

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert dla Wojtka BELLONA

piekna muzyka,madre życiowe teksty
Jak zwykle piękne, żywe wspomnienia... Prosimy o nieustającą cykliczność.
Świetna atmosfera stworzona przez występujących artystów - wspólny śpiew i wzruszające wspomnienia - aż przykro,że to już za nami.
Sam koncert, wykonawców oceniam bardzo dobrze, zróżnicowane wykonania, rewelacyjny występ zespołu Ryszarda Styły / Spectrum Session, młodzieńcze brzmienie Wołosatek, niezawodnie na wysokim poziomie występ Pani Lidii Jazgar i zespołu Galicja. NATOMIAST prowadzący zachowywał się tak, jakby go scena parzyła. Jego zadaniem było jak najszybciej uciec za kulisy. Liczyłam na ciekawe opowieści o Wojtku Belonie, na informacje o wykonawcach. Tymczasem Pan Deblessem skupiał się głownie na komentarzach o tym czy udało się zainstalować sprzęt na scenie. Dziwne, bo przecież ma tyle wiedzy na ten temat, więc powinien mieć coś ciekawego do powiedzenia.
Wspaniały koncert, szkoda tylko, że nie było przerwy.
Świetny koncert. Występ WGB to dla mnie zawsze duże przeżycie bardzo dobre utwory Wojtaka Belona jak również Wojtka. Jarocińskiego oraz Wacka Juszczyszyna. Oczywiście teksty utworów piękne i mądre. Brzmienie super . Wyważone dźwięki , aranżacje bez zbędnych dodatków. Co klasa to po prostu klasa.
Było super. Ponad dwie godziny cudownej muzyki. Dziękuję.
ok super koncert.
Rewelacja. Bardzo dobra i pomysłowa aranżacja. Super atmosfera, doskonały pomysł z bisami. Gratulacje, mile spędzone chwile
Rewelacyjny koncert!
Niestety, nie udało mi się być do końca. Koncert, na tyle na ile mogłam być, mi się podobał. Czytając recenzję widzę że każdemu raczej (nie)podobało się co innego. To, do czego mam zastrzeżenia to długość trwania. Stanowczo za długo i bez wcześniejszej informacji o tym. Pytałam w kasie i przy wejściu, powiedziano mi że koncert potrwa 1,5 - 2 h. A trwał 3 (!)- zmęczenie i droga powrotna poźno autem to minusy.
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym, Pan Wojciech Jarociński nie powinien śpiewać, nie da się tego słuchać, wyszliśmy zniesmaczeni.
Było bardzo miło, była fajna atmosfera.
doskonale! Jakby jeszcze WGB dało pośpiewać publice to była by rewelacja :) ale i tak FANTASTYCZNIE !
Najciekawszy z całego towarzystwa był koncert Wolnej Grupy Bukowina. Taki powrót do lat młodości jest fantastyczny.

Polecane z kategorii koncert