koncert

Koncert dla Wojtka Bellona, Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu

koncert

Koncert dla Wojtka Bellona, Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu

Koncert dla Wojtka Bellona, Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu - Bilety na koncert

Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu

Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu
Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. Twórcą i liderem zespołu był nieżyjący już Wojtek Bellon.
Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Z nieustającym powodzeniem stale koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem niemal kultowym.

Podczas jubileuszowego koncertu wystąpią:
Wolna Grupa Bukowina w składzie:
Grażyna Kulawik – śpiew
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna

Prowadzenie : Andrzej Poniedzielski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert dla Wojtka Bellona, Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu

Nastrojowa muzyka, profesjonalni artyści, przyjaźni publiczności. Niestety awaria klimatyzacji trochę zepsuła odbiór i komfort słuchania.
Koncert bardzo piękny i wzruszający. Pan prowadzący A. Poniedzielski jak zawsze świetnie wolny.
To był wspaniały, wyjątkowy koncert. Dziękuję
Piękny koncert...2 godziny w krainie łagodności ze wzruszającymi pieśniami Wolnej Grupy Bukowiny i tak zacnym jubileuszem. Dziękujemy!
Bardzo dobry koncert..
Wspaniały koncert przywołujący wspomnienia. Perfekcyjne wykonanie, doskonale nagłośnienie, magiczna oprawa oświetleniowa, interesujący scenariusz i prowadzenie. Gratulacje dla Wykonawców i Organizatorow.'
Koncert WSPANIAŁY Cudowne przeżycia Owacje na stojąco Dziękuję !!!!
Świetny koncert! Miło było posłuchać i odprężyć się przy wspaniałej i wzbudzającej wspomnienia muzyce. Balsam dla duszy w tych trudnych czasach:-). NCK mógł tylko zadbać o bardziej komfortowe warunki. Lało się z wykonawców i nas, słuchających.
Znane głosy, pieśni , gitary, radość i nostalgia, przeniosły do krainy łagodności, cudowny koncert bardzo dobry dźwięk i akustyka Nastrój zakrył nawet temperaturę na sali, która dosłownie topiły i widzów i wykonawców.... może warto klimatyzację do takiej pięknej sali
Wspaniały koncert, doskonale przygotowany, gdyby było można dać, więcej gwiazdek- to 10. Wolna Grupa Bukowina nadal potrafi porwać swoimi balladami i klimatem, który tworzy wokół siebie. Medal za całokształt, a Wojtek Belon uśmiecha się z niebieskich połonin. Bardzo dobry pomysł zaproszenia na koncert przyjaciół zespołu.
Niech buk rośnie wysoko!

Polecane z kategorii koncert