Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert duetu Maniucha i Ksawery

koncert

Koncert duetu Maniucha i Ksawery

Koncert duetu Maniucha i Ksawery - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala widowiskowa Broadway

MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Debiutancka płyta Oj borom, borom to próba stworzenia wielopłaszczyznowej opowieści na bazie archaicznych pieśni zachodniego Polesia. Punktem wyjścia są wiosenne, weselne i miłosne pieśni ze wsi Kurczyca pod Nowogradem Wołyńskim, zasłyszane opowieści, bajki zapisane w tych okolicach przez Oskara Kolberga.

Technika śpiewu, ładunek emocjonalny zawarty w samym materiale muzycznym, ale też pamięć sytuacji, ludzi, przyrody, opowieści towarzyszących pieśniom są pretekstem do wspólnego muzykowania. Opowieść snują wspólnie głos i kontrabas – jako równorzędni jej narratorzy.

Kontrabas nie tylko towarzyszy, ale też samodzielnie opowiada, dialoguje z pieśniami i opowieściami. Głos i kontrabas stają się równoważnymi uczestnikami muzycznej sytuacji, ich role się przenikają, równoważą, wymieniają.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert duetu Maniucha i Ksawery

Wspaniały koncert,genialni Artyści. Wykonanie i aranżacja utworów wspaniała. Miód na serce. Organizacja koncertu na bardzo wysokim poziomie. Polecam serdecznie.
20.01.2018 22:54
Piękny klimatyczny koncert. oto jak wspaniale można połączyć nowoczesność z tradycją.
allusia 20.01.2018 22:53
Zaczarowany wokal Maniuchy Bikont przeniósł w odchodzący świat ukraińskiej wsi, a zadziorne miniimprowizacje Ksawerego Wójcińskiego nadały ludowemu przekazowi uniwersalny charakter. Dyskretne połączenie tradycyjnego śpiewu (w języku oryginalnym, ukraińskim) i odległego w czasie i przestrzeni świata buesa, jazzu i współczesnej improwizacji - to właśnie wspaniała propozycja dla odwiedzających dom kultury. Ponadto: koncert świetnie nagłośniony i klimatycznie oświetlony. A i publiczność dopisała - to najważniejsze. Cudny, kameralny, nastrojowy koncert.
Anka 20.01.2018 13:28
Oryginalny autorski sposób zaprezentowania starych pieśni, czuć,że pieśniarka miała żywy kontakt ze źródłem.Dobry głos i dobra technika śpiewu.Prosty śpiew nieco uszlachetniony.
Tamara 20.01.2018 13:04
Było super. Znakomity występ w pięknej sali.
Jamnik 20.01.2018 12:48
Ładne ale nostalgiczne
EBOB 20.01.2018 12:18

Polecane z kategorii koncert