Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem

koncert

Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem

Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Koncert etno-jazz Hanki Rybki z zespołem to zbiór utworów pochodzących z wielu i różnych stron świata. Inspiracją dla wykonawców jest prawdziwa muzyka ludowa, co sprawia, że koncert jest żywiołowy i energiczny oraz od czasu do czasu niestroniący od szczypty melancholii.

Promując swoją kulturę i podkreślając swoją tożsamość, na koncercie pojawia się autentyczna i wywodząca się z Podhala muzyka góralska, która umiejętnie przechodzi w muzykę ludową świata, od polskiej po bałkańską, w aranżacji etno-jazzowej.

W koncercie biorą udział znakomici muzycy, współpracujący również ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i nie tylko.

Skład zespołu:
Hanka Rybka
Andrzej Jarząbek – skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka – altówka
Robert Czech – kontrabas, basy
Leszek Szczerba – saksofon
Sławomir Berny – instr. perkusyjne

Hanka Rybka:
Wszechstronna wokalistka pochodząca z Podhala, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Profesjonalistka w każdym calu. Od najmłodszych lat współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, m.in. zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze "Jadwisia spod Regli" Juliana Reimschüssla. Wspólnie z kapelą "Zokopiany" Jana Karpiela-Bułecki nagrała płyty z muzyką góralską – "Nuty spod hól" i "Ginie śnieżek po holach". Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz, Ireną Santor, Haliną Frąckowiak. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Można ją także usłyszeć na płycie Marka Grechuty pt. "Niezwykłe miejsca". Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu.

W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dla Hanki Rybki specjalną nagrodę za wieloletnią działalność na niwie kultury i promowania Podhala.

W 2019 Hanka Rybka wraz z zespołem otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Koncert etno-jazzowy Hanki Rybki z zespołem

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert