koncert

Koncert Gospel

koncert

Koncert Gospel

Koncert Gospel - Bilety na koncert

JNR Robinson
to charyzmatyczny wokalista, dyrygent z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, blues, jazz, swing, gospel, R&B. Współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich wielu projektach. Piękna barwa głosu, umiejętność improwizacji i niesamowity feeling powodują, że jego koncerty to magiczne doświadczenie, dla wszystkich, bez względu na wrażliwość czy gust muzyczny. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w wieku 4 lat. Swoja karierę wokalną rozpoczynał wspólnie ze swoimi braćmi śpiewając w lokalnych kościołach. Bardzo szybko przykuł uwagę wielu wymagających słuchaczy. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych i szanowanych wokalistów gospel w Wielkiej Brytanii, koncertując w wielu krajach i zagranicą, występując w wielu prestiżowych miejscach. Występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych. W musicalu "Mama I Want To Sing" (1995), wystąpił obok artystów takich jak Chaka Khan, Deniece Williams i Mica Paris. Uznany za "Najlepszego wokalistę roku" 94/95. Posiada ogromne doświadczenie w występach solowych, występując gościnnie w wielu projektach oraz prowadzeniu warsztatów z udziałem chórów. To sprawia iż jego nauczanie i wykonastwo jest znane w wielu częściach świata.
Z jego najnowszych osiągnięć to udział w nagraniu już złotej płyty w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu „Dobrze że Jesteś”.
Saksofonista z USA
Alan Wyatt - pedagog uniwersytetu Lee University School of Music, TN - USA. Wyatt, absolwent University of Tennessee w Knoxville, prowadzi zajęcia takie jak saksofon stosowany, teoria muzyki komercyjnej oraz historię i improwizację, a także jest dyrygentem zespołu jazzowego Lee University i zespołu Pep Band. Służy również jako koordynator regionalny w programie studiów muzycznych w biznesie.
Wyatt ukończył studia podyplomowe w zakresie muzyki jazzowej i komercyjnej i dołączył do zespołu Lee jako instruktor w pełnym wymiarze godzin w 1996 roku. Wyatt utrzymuje wysoki poziom występów, współpracując między innymi z Chattanooga Symphony Orchestra, Knoxville Symphony Orchestra i Knoxville Jazz Orchestra.
Wyatt pełnił funkcję wykładowcy oraz wykonawcy regionalnych festiwali jazzowych, ostatnio w East Tennessee School Band and Orchestra Association jako wykładowca improwizacji dla Senior Jazz Clinic.
GRUPA Z MIŁOŚCI
To charyzmatyczny chór gospelowy, czerpiący inspiracje głównie z amerykańskich wzorców szeroko pojętej muzyki gospel, muzyki kościelnej oraz praise & worship. W różnorodności tejże fuzji muzycznej odnajdą państwo elementy muzyki soul, R&B, jazz, blues oraz pop.
Grupa składa się z chóru oraz zespołu instrumentalnego. W składzie chóru można usłyszeć wokalistki znane z autorskich projektów - Anna Bratek ( MÓW ), Martyna Kwolek ( Early Birds ), Mirela Waleczek , Katarzyna Kupiec ( Praise Trio ) Małgorzata Machańska (Ms Mee). W sekcji rytmicznej zasiadają wszechstronni instrumentaliści, Tomasz Machański (perkusja), Mateusz Szewczyk (bas), Anna Pawlak (fortepian), Norbert Pawlak (gitara). Chór niejednokrotnie był wspierany przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak Beata Bednarz, Kasia Wilk, Jacek Kotlarski, Beata Przybytek, Irek Głyk, Wojciech Myrczek, Tomasz Kałwak, Adam Szewczyk, Alan Wykpisz, oraz międzynarodowych gości Juniora Robinsona (UK), czy Alana Wyatta (USA).
Grupa istnieje nieustannie od 2003 roku i prowadzą ją absolwenci amerykańskiej uczelni muzycznej „Lee University” Ania i Norbert Pawlakowie. Tam też poznawali kunszt muzyki gospel, zarówno od strony technicznej jak i duchowej. Wspólnie brali udział w licznych projektach muzycznych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Anglia, Holandia, Belgia, Luksemburg, USA). Mieli zaszczyt wystąpić z Juniorem Robinsonem, Waynem Ellingtonem, Dolly Parton, Alvinem Slaughterem, Doylem Dykesem. Występowali z Lee University Jazz Ensemble pod dyrekcją Alana Wyatta.
Dwuletnia współpraca z Campus Choir oraz Empowered w Cleveland Tennessee, USA zaszczepiła w ich sercach miłość do muzyki gospel, którą kultywują od 15 lat.

Ania Pawlak ponadto jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach - wydział Jazzu i Muzyki Estradowej - na kierunku “Kompozycji i Aranżacji”, gdzie obecnie również prowadzi klasę chóru. Na swoim koncie mają szereg koncertów na różnych festiwalach, festynach, akcjach ewangelizacyjnych i charytatywnych - m.in.: Pasja Miłości z Beatą Bednarz, Wspólne Kolędowanie z Beatą Bednarz, Kasią Cerekwicką i Jackiem Kotlarskim, “I had a chat” Wideoklip z Beatą Przybytek i Beatą Bednarz - Festiwal Stróżów Poranka, Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijan Dla Jezusa, Międzynarodowy Chrześcijański Festiwal Kultury Romskiej, Festiwal Pro Christ, Festiwal Życia, Festiwal Eko Song, koncerty w ramach Gospel Celebration, i wiele innych koncertów w Polsce i za granicą.
Chór oraz jego muzycy mają na koncie również prowadzenie warsztatów gospelowych - m.in.: w Mysłowicach, Mrągowie, Ustroniu, Bielsku Białej, oraz Dublinie. Przy współpracy z Internationale Hilfswerk Samariter Dienst, z Urbach, koncertowali dla społeczności niemieckich w wielu miastach: Weikersheim, Plüderhausen, Mannheim-Käfertal, Trossingen, Saarbrücken, Mannheim-Schönau, Frankfurt am Main, Herrenberg, Schwenningen, Allmersbach, Heidelberg-Leimen.
Na zaproszenie Irlandzkiej organizacji Word International Ministries, chór miał zaszczyt koncertować m.in w : Cavan, Blanchardstown, Castleblayney Co. Monaghan, Newbridge, Co. Kildare oraz w Dublinie.
Chór brał udział w programie Telewizji Polskiej “Podróże z Żartem - Ameryka”, oraz w kilku audycjach radiowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Gospel

wysoki poziom,wspaniała zabawa, doskonały kontakt z publicznością,
R E W E L A C J A !!! Nic dodać, nic ująć!

Polecane z kategorii koncert