koncert

Koncert jazzowy - Adam Bałdych Imaginary Quartet - Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka 10.03

koncert

Koncert jazzowy - Adam Bałdych Imaginary Quartet - Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka 10.03

Koncert jazzowy - Adam Bałdych Imaginary Quartet  - Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka 10.03 - Bilety na koncert

10 i 11 marca zapraszamy na 14. edycję popularnego muzyczno – filmowego cyklu Jazzowe Spotkania Filmowe. Na gości czekają specjalne koncerty w wykonaniu gwiazd polskiej sceny jazzowej, pokazy filmów oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jazz Art.

10 marca (sobota), godz. 18.00

Koncert jazzowy w wykonaniu Adama Bałdycha Imaginary Quartet

Adam Bałdych jest jednym z najwybitniejszych skrzypków jazzowych naszych czasów. Wirtuoz skrzypiec, kompozytor, lider, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych w Europie. Ceniony za niezwykłe umiejętności techniczne, oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązujący do polskiej tradycji, zacierający granice między muzyką poważną i jazzową. Od początku swojej kariery stara się łamać bariery wiolinistyki i wyznaczać dla niej nowe ścieżki. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wyjątkowych artystów, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki.

W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem”, szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Europejskim debiutem, który otworzył przed Bałdychem najważniejsze sceny kontynentu jest nagrana dla prestiżowej wytwórni ACTMUSIC płyta „Imaginary Room”. Niecodzienny projekt muzyczny nagrany został z czołówką europejskiej sceny jazzowej m. in. Larsem Danielssonem, Jacobem Karlzonem, Vernerim Pohjola, Mortenem Lundem i Mariusem Nesetem. Płyta stała się bestsellerem wytwórni, a Bałdych otrzymał zaproszenia na największe festiwale jazzowe Europy jak Montreux Jazz Festival czy London Jazz Festival. Został laureatem ECHO Jazz 2013, najważniejszej nagrody przyznawanej artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP „Ale Sztuka”, otrzymał Grand Prix Jazz Melomani 2012 w kategorii Artysta Roku oraz nagrody wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. W 2013 i 2015 roku został także nominowany do nagrody FRYDERYKA w kategorii Artysta Roku. Wśród muzyków, z którymi współpracował znaleźli się wybitni artyści jazzowi – Jim Beard, Lars Danielsson, Nils Landgren, Yaron Herman, Billy Cobham, Iiro Rantala, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Grazyna Auguścik oraz czołówka światowych skrzypków jazzowych m.in. Didiere Lockwood i Pierre Blanchard. Ostatni album Adama Bałdycha ”Brothers”,nagrany wraz z Helge Lien Trio i Tore Brunborgiem dla ACT Music również szybko stał się znaczącym wydarzeniem muzycznym. Pomiędzy koncertami i karierą solową artysta działa jako kompozytor muzyki teatralnej.

Specjalnym gościem wydarzenia będzie reżyser Feliks Falk

Feliks Falk jest wybitnym reżyserem filmowym i teatralnym, autorem scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych i telewizyjnych. Absolwentem warszawskiej ASP oraz PWSFiT w Łodzi. Filmy Feliksa Falka otrzymały wiele prestiżowych nagród na największych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Film „Bohater roku” uhonorowany został nagrodą za reżyserię na FPFF w Gdyni, „Komornik” „Orłem Polską Nagrodą Filmową” za najlepszą reżyserię oraz nagrodą jury ekumenicznego na MFF w Berlinie, film „Joanna” doceniony został na FPFF w Gdyni
za najlepszą reżyserię i scenariusz.

– Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka

Wodzirej, film Feliksa Falka z 1978 roku, to jedna z najważniejszych produkcji Kina Moralnego Niepokoju z wybitną kreacją aktorską Jerzego Stuhra. Film otrzymał nominację do Złotych Lwów na FPFF w Gdańsku, a Jerzy Stuhr nagrodę główną na festiwalu w Chicago.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert jazzowy - Adam Bałdych Imaginary Quartet - Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka 10.03

jesteśmy z Mińska. koncert przyszedł przez przypadek, ale nie żałowałem, bardzo mi się podobało. Lubię polskich muzyków jazzowych. Pierwszy raz słuchałem jazzu skrzypcowego.
Wspaniałe wydarzenie, znakomity koncert Adama Bałdycha i Imaginary Quartet.
Znakomity koncert, świetny film. Tylko do prowadzenia rozmowy z reżyserem przydałoby się wybrać kogoś kompetentnego, bo pani Wojciechowska to pojęcia nie ma ani o kinie, ani o prowadzeniu spotkań.
Świetny koncert kwartetu Adama Bałdycha, potem wystawa zdjęć Krzysztofa Komedy zrobionych ręką mistrza Karewicza. Po przerwie ciekawa rozmowa z Feliksem Falkiem i projekcja filmu Wodzirej. Doskonały wieczór.
Szczerze polecam! Koncert rewelacyjny, ciekawy przerywnik w postaci wystawy, film sam w sobie również na poziomie, jedynie nie rozumiem czemu do projekcji filmu wykorzystano malutkie głośniczki na scenie bo wrażenia odsłuchowe dosyć mocno kulały.
Koncert doskonały, ale to było do przewidzenia. Prawdziwa muzyczna uczta.
Koncert Bałdycha bardzo dobry. Dzisiaj zespół był na prawdę w dobrej formie.
Świetny koncert!!! Uciążliwa konferansjerka i nieudolne prowadzenie rozmowy z gościem specjalnym
Wspaniałe widowisko!
Koncert Adama Bałdycha zawsze jest doskonałym wydarzeniem. Polecam wszystkim.

Polecane z kategorii koncert