koncert

Koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio - Projekcja filmu Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego 11.03

koncert

Koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio - Projekcja filmu Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego 11.03

Koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio - Projekcja filmu Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego 11.03 - Bilety na koncert

Koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio - Projekcja filmu Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego 11.03 | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

10 i 11 marca zapraszamy na 14. edycję popularnego muzyczno – filmowego cyklu Jazzowe Spotkania Filmowe. Na gości czekają specjalne koncerty w wykonaniu gwiazd polskiej sceny jazzowej, pokazy filmów oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jazz Art.

11 marca (niedziela), godz. 18.00

Koncert jazzowy w wykonaniu Marcina Wasilewskiego Trio

Marcin Wasilewski Trio to zespół o międzynarodowej renomie, który w swoich brzmieniach przeplata tradycję z nowoczesnymi dźwiękami, tworząc swój niepowtarzalny styl. Uznawany jest za jedną z najwybitniejszych i unikatowych formacji jazzowych swojego pokolenia w Polsce i Europie. Jej skład tworzą, obok lidera Marcina Wasilewskiego, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz i grający na perkusji Michał Miśkiewicz. Muzycy Tria to obok Tomasza Stańki i Macieja Obary jedyni polscy artyści w katalogu prestiżowej wytwórni ECM Records.

Marcin Wasilewski Trio powstało w połowie lat 90-tych i początkowo działało pod nazwą Simple Acoustic Trio. W 2005 roku wydali swój pierwszy album dla wytwórni ECM, zatytułowany po prostu „Trio”. Punktem zwrotnym w karierze Marcin Wasilewski Trio było spotkanie z Tomaszem Stańko. Wspólnie nagrali dla ECM trzy płyty- „Soul of Things” (2002), „Suspended Night” (2004) i „Lontano” (2006). Z czasem zespół zgodnie z tradycją większości fortepianowych formacji w historii jazzu, przyjął nazwę od nazwiska lidera „Marcin Wasilewski Trio” i pod takim właśnie szyldem w kolejnych latach ukazały się albumy „January” (2008), „Faithfull” (2011) i „Spark Of Life” ( 2014). Album „Spark Of Life”, czwarty nagrany w wytwórni ECM Records, w zaledwie sześć tygodni od premiery album uzyskał w Polsce status Złotej Płyty. Grupa jest laureatem licznych nagród sceny polskiej i międzynarodowej m.in. Fryderyka Polskiej Akademii Muzycznej i plebiscytów Jazz Top Jazz Forum. Wciągu 20-letniej kariery muzycy tria współpracowali z całą plejadą jazzowych znakomitości sceny polskiej i zagranicznej m.in. Tomaszem Szukalskim, Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Dino Saluzzim, Palle Danielsonem, Berntem Rosengrenem, Johnem Surmanem, Bobo Stensonem, Manu Katchem, Janem Garbarkiem, Arthurem Blythe i Joe Lovano. Zespół aktywnie koncertuje na międzynarodowych festiwalach w Europie i na świecie.

Specjalnym gościem wydarzenia będzie krytyk filmowy Janusz Wróblewski

Janusz Wróblewski jest sekretarzem polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia krytyki filmowej FIPRESCI, a także autorem scenariuszy filmowych m. in. „Pożegnania jesieni” Mariusza Trelińskiego i książki „Magia kina”. Pod koniec lat 90-tych był szefem programu telewizyjnego „Pegaz”. W swojej karierze zawodowej przez wiele lat pełnił także funkcję rzecznika prasowego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obecnie publicysta tygodnika Polityka.

– Projekcja filmu Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego

Przypadek, film Krzysztofa Kieślowskiego z 1981 roku z wybitną kreacją aktorską Bogusława Lindy, to dramat psychologiczno-polityczny silnie związany z Kinem Moralnego Niepokoju. Film obsypany został deszczem nagród. Otrzymał m in. Brązowe Lwy Gdańskie za Najlepszą główną rolę męską dla Bogusławy Lindy, Srebrne Lwy Gdańskie za najlepszy scenariusz dla Krzysztof Kieślowskiego oraz nominacja do Złotych Lwów FPFF w Gdyni.

Finisaż wystawy fotografii Marka Karewicza „Krzysztof Komeda w obiektywie”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Olbrzymia szkoda, że z takiej klasy wykonawcami mamy tak rzadko do czynienia w tych dzikich czasach. Tym bardziej inicjatywa DK Kadr jest cenna i godna poparcia.
Dobry wieczór,Dziękujemy za koncert. O organizacji koncertu i samym koncercie tylko w samych superlatywach! Na pewno warto było przyjechać z Radomia. Serdecznie Państwa pozdrawiamy i do zobaczenia następnym razem!
bardzo fajne miejsce i rewelacyjny koncert. Projekcja filmu - OK
Świetne miejsce, znakomity koncert.
Koncert był rewelacyjny i bardzo poruszający. Film również, dodatkowo świetnie zaprezentowany przez krytyka filmowego. Bardzo przyjemna i profesjonalna konferansjerka. Dziękuję za miły wieczór.
Doskonały koncert, ciekawy wykład p. Janusza Wróblewskiego, którego starała się nie dopuścić do głosu p. Wojciechowska i ciekawy film.

Polecane

Cleo

Cleo

(25)

najbliższe wydarzenie
10.08.2020 17:00

bilety od 30.00 PLN